Eneris otwiera się na nowe. Polska firma kupiła spółkę zajmującą się niezdatną żywnością

Eneris otwiera się na nowe. Polska firma kupiła spółkę zajmującą się niezdatną żywnością

Polska firma Eneris, która działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, poinformowała o przejęciu 100% udziałów w spółce Bioproten. Jak informuje prezeska zarządu, w ten sposó firma otwiera się na nowy obszar rynku. 

Eneris działa na rzecz ochrony środowiska i transformacji energetycznej poprzez sukcesywne wdrażanie kolejnych etapów gospodarki o obiegu zamkniętym. Bioproten z kolei specjalizuje się w odbiorze i przetwarzaniu przeterminowanej, nienadającej się do spożycia żywności, odpadów kuchennych pochodzących z gastronomii oraz ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Zakup Bioprotenu to otwarcie się na nowe, nieobecne do tej pory w portfolio Eneris obszary rynku gospodarki odpadami. Działalność Bioprotenu znakomicie uzupełnia łańcuch wartości oferowany przez Eneris i pozwala na zwiększenie strumienia obsługiwanych surowców.

Dorota Włoch, prezes zarządu Eneris Surowce

Wraz z nabyciem udziałów w Bioprotenie do grona pracowników Eneris dołącza 470 osób, które stają się częścią, liczącego ponad 2000 osób, zespołu.

Przejęcie spółki Bioproten z Konina to kolejna znacząca inwestycja firmy w ostatnich miesiącach. W styczniu 2024 roku Eneris przejął także spółkę Grabplast z Grabowa k. Iławy specjalizującą się w recyklingu folii, produkcji granulatu LDPE oraz worków foliowych. Z kolei na początku marca br. uruchomił największy działający w Europie zakład recyklingu baterii litowych - Eneris B&R (Batteries & Recycling) w Żarkach k. Częstochowy.


foto: mat. prasowe

Reklama