Marcin Klammer nowym dyrektorem Polskiej Rady Centrów Handlowych

Marcin Klammer nowym dyrektorem Polskiej Rady Centrów Handlowych

Polska Rada Centrów Handlowych, w dniu 8 kwietnia 2024 r. powołała Marcina Klammera na stanowisko dyrektora zarządzającego. Będzie on współodpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii oraz dalszy rozwój Polskiej Rady Centrów Handlowych. Współpracując z członkami PRCH oraz partnerami biznesowymi będzie reprezentował interesy branży na arenie krajowej i międzynarodowej, zarządzając jednocześnie działalnością operacyjną stowarzyszenia.

Branża centrów handlowych przechodzi okres dynamicznych zmian, które wymagają jasnej wizji i skutecznego działania. Jako zarząd Polskiej Rady Centrów Handlowych jesteśmy przekonani, że bogate doświadczenia Marcina Klammera w realizacji wielu, bardzo różnorodnych projektów oraz doskonała znajomość branży wzmocnią działania PRCH. Jednocześnie w imieniu własnym oraz zarządu bardzo serdecznie dziękuję Krzysztofowi Poznańskiemu, który w ciągu ostatnich ponad 3 lat przeprowadził PRCH przez okres pandemii, pomógł zreformować i zbudować nową strategię organizacji, i zwiększyć jej skuteczność.

Jan Dębski, prezes zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego PRCH Marcin Klammer zarządzał szeregiem firm w sektorze nieruchomościowym, konsultingowym i inżynieryjnym. Pełnił funkcje prezesa zarządu w HB Reavis, BNP Paribas Real Estate i Arcadis / EC Harris, gdzie przez wiele lat współtworzył rynek deweloperski i konsultingowo- inżynieryjny w Polsce i w Europie.

Z przyjemnością dołączam do PRCH, organizacji, którą znam od początku jej istnienia i którą cenię za rzetelne reprezentowanie branży obiektów handlowych w Polsce. PRCH przez cały czas działalności, a zwłaszcza przez ostatnie lata, aktywnie wspiera ten ważny sektor rynku w jego wyzwaniach na wielu płaszczyznach. Handel wyraźnie odzyskał dynamikę po okresie pandemii, która, jak w wielu innych obszarach życia, nie pozostała bez wpływu na działalność naszych firm członkowskich. W najbliższych miesiącach i latach sektor obiektów handlowych wciąż czeka szereg wyzwań i cieszę się, że w barwach PRCH będę mógł stawić im czoła reprezentując branżę i dbając by głos Rady był słyszany i brany pod uwagę.

Marcin Klammer, nowy dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych

foto: Marcin Klammer, nowy dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych (linkedin.com)

Reklama