Carrefour ponownie spróbuje swoich sił w Bułgarii. Zaczyna od stolicy

Carrefour ponownie spróbuje swoich sił w Bułgarii. Zaczyna od stolicy

Po niemal dziesięciu latach, Carrefour ponownie pojawi się na bułgarskim rynku. Francuski detalista rozpoczął od stolicy kraju, Sofii, gdzie otworzył już dwa sklepy.

Carrefour odrobił lekcje po porażce w Bułgarii

Wycofanie się Carrefour z Bułgarii, które miało miejsce 10 lat temu, wynikało z problemów finansowych, z jakimi mierzył się wtedy operator franczyzowy Marinopoulos, za pośrednictwem którego detalista działał na lokalnym rynku.

Teraz Carrefour spróbuje swoich sił w Bułgarii we współpracy z Retail&More, które należy do grupy AVE. Wcześniej we współpracy z Retail&More Carrefour rozszerzał swoją obecność w Grecji. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Francuski detalista zajmie sklepy Parkmart

Pierwsze dwa sklepy Carrefour w Bułgarii pojawiły się w stolicy kraju. Zajęły one lokalizacje, w których do tej pory działały placówki Parkmart. Dalszy plan zakłada rebranding kolejnych placówek Parkmart na sklepy Carrefour. Detalista ten zyskał bowiem prawo "subfranczyzy" do szyldu udzielone przez Retail&More. 

Do końca 2024 roku Carrefour zamierza mieć 25 placówek na terenie Bułgarii. W portfolio sklepów mają wchodzić zarówno mniejsze lokalizacje (Carrefour Express), jak i większe (Carrefour Market).


foto: mat. redakcji

Reklama