Spór cenowy zażegnany. Carrefour dogadał się z PepsiCo

Spór cenowy zażegnany. Carrefour dogadał się z PepsiCo

Spór cenowy pomiędzy gigantem detalicznym i międzynarodowym koncernem spożywczym trwał od trzech miesięcy. W styczniu 2024 roku Carrefour poinformował bowiem o tym, że z półek sklepów sieci znikną takie produkty jak Pepsi, Mirinda czy Doritos. Kryzys właśnie został jednak zażegnany. 

Pepsi i Fanta wrócą na półki sklepów Carrefour

O porozumieniu poinformowało w czwartek PepsiCo. Produkty pod markami zarządzanymi przez firmę powrócą na półki sklepów Carrefour we Francji, skąd zniknęły na początku tego roku. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Wiele wskazuje na to, że obydwie firmy przyjęły to porozumienie z zadowoleniem. W środę 3 kwietnia w serwisie X dyrektor generalny Carrefour we Francji umieścił zdjęcie, na którym przy półce pełnej napojów Pepsi trzyma jedną z butelek w dłoni. Wpisowi towarzyszy tekst "Miło jest zobaczyć przyjaciół, których nie widzieliśmy od dłuższego czasu" wraz z oznaczeniem profilu PepsiCo France. 

Na wpis odpowiedziało także PepsiCo. "Cieszymy się, że nasze produkty wracają na półki!" - napisała firma. 

Przypomnijmy, że powodem, dla którego z półek sklepów Carrefour zniknęły produkty od PepsiCo były "niedopuszczalne podwyżki cen", o których donosił w styczniu detalista. Według różnych źródeł te miały wynosić około 7%. 


foto: mat. redakcji

Reklama