Carrefour przyjmie używane ubrania klientów. Co można dostać w zamian?

Carrefour przyjmie używane ubrania klientów. Co można dostać w zamian?

Carrefour Polska uruchamia drugą odsłonę akcji, której celem jest pobudzenie drugiego obiegu na rynku odzieży. W ramach projektu realizowanego z marką Ubrania Do Oddania sieć zachęca swoich klientów do oddawania używanych ubrań zamiast wyrzucania ich do śmieci.

Za ubrania można dostać voucher na zakupy

W ramach tej edycji akcji, za każde oddane 10 sztuk odzieży, butów lub akcesoriów, klient otrzyma e-kupon o wartości 10 zł na zakupy w sklepach tej sieci. To kolejna inicjatywa Carrefour, po szklanych butelkach zwrotnych oraz plastikowych i aluminiowych opakowaniach po napojach, w której firma płaci swoim klientom za odpady, które zwykle trafiają na wysypiska śmieci.

Pierwsza tego typu akcja miała miejsce we wrześniu 2023 roku. Podczas dwóch tygodni w sklepach Carrefour zebrano wtedy ponad 4 tony odzieży.

Z wielką satysfakcją obserwujemy, jak inicjatywa marki Ubrania Do Oddania rozwija się w naszych sklepach. Spotkała się ona z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony klientów, którzy sami dopytują o tę akcję. Jest to dla nas dowód na to, że zrównoważony rozwój i gospodarka cyrkularna mogą iść w parze z codziennymi działaniami każdego z nas.

Sylwester Mroczek, menedżer rozwoju działu formatów i konceptów handlowych w Carrefour Polska

Do kiedy można oddać ubrania w Carrefour?

Tegoroczna akcja potrwa dwa razy dłużej – do 30 kwietnia. W jej ramach, klienci Carrefour mogą przynieść do wyznaczonych hipermarketów niechciane, ale nadające się do używania, ubrania, buty i akcesoria, gdzie przy Punktach Obsługi Klienta znajdą specjalnie przygotowane boxy na używaną odzież.

Procedura jest prosta – wystarczy zdeponować niepotrzebne rzeczy, a jeśli będzie ich co najmniej 10 sztuk, klient otrzyma e-kupon o wartości 10 zł uprawniający do zakupów w sklepach Carrefour.

Dodatkowo za każdy kilogram zebranej odzieży, marka Ubrania Do Oddania przekaże 1 zł na rzecz Fundacji "Las na zawsze". Fundacja ta znana jest z działań na rzecz ochrony lasów oraz zakładania nowych bioróżnorodnych obszarów leśnych w całej Polsce.

Kluczowym aspektem w partnerstwie Carrefour i Ubrania Do Oddania jest promowanie gospodarki cyrkularnej. Odzież zebrana w ramach inicjatywy podlega sortowaniu i jest reintegrowaniu do obiegu, co przyczynia się do redukcji odpadów i wspiera ideę zero waste. 


foto: mat. prasowe

Reklama