Arabski fundusz zainteresowany zakupem polskiego giganta mięsnego

Arabski fundusz zainteresowany zakupem polskiego giganta mięsnego

Wstępna oferta na zakup największego krajowego producenta mięsa drobiowego, spółki Cedrob, może zostać złożona już w kwietniu tego roku. Dokonać chce tego państwowy fundusz ze Zjednoczonych Arabów Arabskich. Celem jest podniesienie bezpieczeństwa żywnościowego w krajach Zatoki Perskiej.

Fundusz zastanawia się nad kupnem Cedrobu

O sprawie donosi Bloomberg, który powołuje się na źródła "znające sprawę". Sprawa tyczy się chęci akwizycji polskiego producenta mięsa Cedrob. Początki działalności firmy sięgają jeszcze ubiegłego stulecia - spółka powstała bowiem w latach 90. w Ciechanowie.

Obecnie w ramach Grupy działa również spółka z siedzibą w Niemczech. Cedrob jest także właścicielem większości udziałów w spółce Gobarto (producent trzody chlewnej) i 100% udziałów Zakładów Mięsnych Silesia (producent wędlin).

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

To nie pierwszy polski producent w rękach Arabów

Zainteresowanie zakupem Cedrobu wykazał fundusz Abu Dhabi Developmental Holding Company (ADQ), na którego czele stoi syn założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Cedrob nie byłby pierwszą tego typu spożywczą inwestycją firmy.

Od trzech lat w portfelu funduszu znajduje się już między innymi francuska spółka Louis Dreyfus Company, która od 2000 roku jest właścicielem Drosedu


foto: stockadobe(Evgeniy Kalinovskiy)

Reklama