Sklepy same zdecydują, która niedziela ma być handlowa? Polska 2050 otwarta na dyskusję

Sklepy same zdecydują, która niedziela ma być handlowa? Polska 2050 otwarta na dyskusję

Proponowany przez Polskę 2050 projekt ustawy zakłada wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w każdym miesiącu roku. Zgodnie z zapisami, te miałyby następować kolejno w pierwszym oraz trzecim tygodniu miesiąca. Poseł Mirosław Suchoń przyznał jednak, że Polska 2050 jest otwarta na rozmowy.

Co dalej z niedzielami handlowymi?

Obecnie proponowane rozwiązania mają być zaproszeniem do dyskusji – wskazywał w audycji "Poranek Radia TOK FM" przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polska 2050 - Trzecia Droga.

Spytany o to, czy określanie w ustawie konkretnych terminów niedziel handlowych jest potrzebne, przyznał, że partia jest otwarta na rozmowę. Dodał przy tym, że ustawa jest dobrowolna i to przedsiębiorca arbitralnie może zdecydować o zamknięciu lub otwarciu swojego sklepu w niedziele handlowe. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Podwójne wynagrodzenie i dzień wolny w zamian za pracę

W odczuciu ugrupowania Polska 2050 powrót niedziel handlowych jest oczekiwaniem obywateli. Jak podkreślał w rozmowie poseł Suchoń, "o tym mówią badania".

Przypomnijmy, że obecnie proponowane przez Polskę 2050 rozwiązania zakładają przywrócenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. W zamian za pracę w te dni pracownicy mieliby otrzymać dwukrotne wynagrodzenie oraz dzień wolny do wykorzystania na 6 dni przez lub po pracującej niedzieli.


foto: mat. redakcji wiadomoscispozywcze.pl

Reklama