Protestujący rolnicy zablokowali magazyn Lidla w Jankowicach

Protestujący rolnicy zablokowali magazyn Lidla w Jankowicach

Blokada ma miejsce w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Rolnicy uniemożliwili dojazd do centrum dystrybucyjnego Lidla, który jest zlokalizowany w Jankowicach. 

Blokada centrum dystrybucyjnego Lidla

Rolnicy zablokowali magazyn sieci sklepów Lidl zlokalizowany przy ul. Przemysłowej w Jankowicach. Jak relacjonuje Top Agrar, na drodze blokującej przejazd znajdują się maszyny rolnicze, na których ma znajdować się hasło "Wielkie promocje robicie, a ludzi syfem karmicie".

Blokada w Tarnowie Podgórnym jest jednym z wielu protestów, które odbywają się 20 marca w Polsce. Środowy ogólnopolski protest rolników miał być największym, jaki do tej pory rolnicy organizowali w ramach trwających od czterech tygodni działań. 

Mapa protestów rolników 20 marca 2024 (Google Maps)

Protest w Jankowicach, gdzie zlokalizowane jest centrum dystrybucyjne Lidla, został wcześniej zgłoszony przez jego organizatorów do Urzędu Tarnowo Podgórno. Zgodnie ze zgłoszeniem, miał on rozpocząć się o godzinie 9:00 dnia 20 marca i zakończonyć się o godzinie 9:00 kolejnego dnia.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

"Organizatorzy poinformowali, że na odcinku ok. 200 m. ul. Poznańskiej oraz na odcinku ok 400 m ul. Przemysłowej zostanie częściowo wstrzymany ruch samochodowy dla osób nieuczestniczących w zgromadzeniu" - czytamy w komunikacie. 

Cztery samochody co dwie godziny

Protestujący rolnicy w zgłoszeniu zastrzegli, że określone pojazdy będą przepuszczane w określonych odstępach czasu. Mowa o czterech samochodach ciężarowych co dwie godziny. Początkowo plan zakładał możliwość przejazdu jednego samochodu co dwie godziny. Rolnicy zmienili jednak zdanie po rozmowach z wójtem.

Blokada centrum dystrybucyjnego Lidla (Google Maps)

foto: TopAgrar(facebook.com)

Reklama