Polski gigant FMCG szykuje 650 mln na inwestycje. Co obejmą?

Polski gigant FMCG szykuje 650 mln na inwestycje. Co obejmą?

​Grupa Maspex, właściciel takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Żubrówka czy Soplica, wyda na inwestycje produkcyjne w 2024 roku około 650 mln zł. Ich priorytetem będzie rozwój obszarów produkcji i logistyki oraz wdrożenie nowoczesnych technologii, mających na celu zwiększenie efektywności i elastyczności operacyjnej firmy.

Po wielu latach spółka wraca z dużą inwestycją do Wadowic. Maspex jest największą polską prywatną grupą w branży spożywczej oraz jedną z największych w Europie Środowo-Wschodniej. W 2023 roku przychody ze sprzedaży wadowickiej spółki wyniosły ponad 15 mld zł.

Maspex szykuje spore inwestycje

Nakłady finansowe będą przeznaczone na rozbudowę istniejących zakładów produkcyjnych w Tymbarku, Tychach i Obornikach oraz w zagranicznym oddziale Maspeksu – w Valenii de Munte w Rumunii.

Sprzyjający klimat dla biznesu zarówno w Wadowicach, jak i w innych lokalizacjach, umożliwia nam kontynuację inwestycji produkcyjnych i logistycznych. Te kroki pozwolą zwiększyć naszą zdolność produkcyjną, rozszerzyć ofertę i lepiej odpowiadać na oczekiwania konsumentów, jednocześnie umożliwiając świadczenie kompleksowych usług dla partnerów handlowych.

Bogdan Tyrybon, Dyrektor SCM Grupy Maspex

Po wielu latach spółka wraca też z dużą inwestycją do Wadowic. Planowana jest budowa dodatkowego zakładu produkcyjnego oraz rozbudowa budynku biurowego stanowiącego główną siedzibę firmy. Niezwłocznie po uzyskaniu wymaganych decyzji, firma złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Szacuje się, że po zakończeniu rozbudowy, zatrudnienie w Wadowicach wzrośnie o około 400-500 osób.

Planowane inwestycje nie tylko wpłyną na rozwój samej firmy Maspex, ale także przyczynią się do wzrostu gospodarczego regionów, w których znajdują się zakłady produkcyjne należące do Grupy.


foto: mat. prasowe

Reklama