Polska 2050 walczy o niedziele handlowe. "Będziemy zbierać podpisy pod ustawą"

Polska 2050 walczy o niedziele handlowe. "Będziemy zbierać podpisy pod ustawą"

"Jako Polska 2050 będziemy zbierać podpisy pod ustawą przywracającą handel w dwie niedziele w miesiącu" – zadeklarował w czwartkowej rozmowie Ryszard Petru, szef sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Formuła, za którą optuje partia, ma być zbliżona do rozwiązania obowiązującego w 2016 roku. Zbieranie podpisów ruszy już w przyszłym tygodniu.

Niedziele handlowe wciąż budzą kontrowersje

Ryszard Petru w rozmowie w Radiu ZET wyraził nadzieję, że przywrócenie niedzielnego handlu w dwie niedziele w miesiącu poprą także wszystkie koalicyjne ugrupowania. Z tym może być jednak problem.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, zaledwie dwa tygodnie temu przyznała, że resort nie prowadzi prac nad tą ustawą, a "Lewica ma sceptyczne podejście do tej kwestii".

Propozycja Polski 2050 zakłada wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w każdym miesiącu. Przypomnijmy, że obecnie obowiązujące rozwiązanie przyzwala na siedem niedziel handlowych w roku

Ryszard Petru odnosząc się do słów Agnieszki Dziemianowicz-Bąk przyznał, że "Pani minister musi brać pod uwagę to, że gospodarka się zmieniła i nie tylko w formie fizycznej można zrobić zakupy i ktoś pracuje w niedzielę". 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

"Jeśli potrzebujemy większych dochodów, większego wzrostu gospodarczego i komfortu klientów, to jest to kompromisowa propozycja" – zaznaczył w rozmowie w Radiu ZET Ryszard Petru. 


foto: mat. redakcji

Reklama