Właściciel znanej sieci barów spodziewa się 42% wzrostu zysku

Właściciel znanej sieci barów spodziewa się 42% wzrostu zysku

Mex Polska to notowana na GPW spółka holdingowa, która posiada obecnie 47 rentownych lokali. Wśród nich znajduje się znana sieć barów - Pijalnia Wódki i Piwa, a także restauracje The Mexican, Pankejk oraz Chicas i Prosty Temat. Z opublikowanych danych szacunkowych wynika, że w samym Q4 2023 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosą 22 mln zł.

Właściciel Pijalni Wódki i Piwa zbliża się do granicy 100 mln zł przychodu

Spółka Mex Polska spodziewa się osiągnięcia wzrostu wyników finansowych w 2023 r. Skonsolidowane przychody w ramach wszystkich szyldów szacowane są na poziomie 95,4 mln zł, co da 16,6% wzrost rdr.

Zysk netto powinien osiągnąć w 2023 r. prawie 4,1 mln zł, co pozwoli na 42,4% wzrost rdr. Zysk operacyjny EBIT ma utrzymać stabilny poziom o wartości 5,9 mln zł w porównaniu do 5,4 mln zł z 2022 r. (po wyeliminowaniu z 2022 r. zdarzeń jednorazowych w postaci umorzenia subwencji PFR oraz rozwiązania rezerwy na Program Motywacyjny w łącznej kwocie 4,4 mln zł oraz z 2023 roku umorzenia subwencji PFR w kwocie 0,3 mln zł).

Za nami bardzo pracowity, ale i pomyślny rok. Zdywersykiwany model biznesowy i udane otwarcia nowych lokali własnych pozwalily nam osiągnąć satysfakcjonujące wzrosty, zarówno pod kątem przychodów, jak i wyniku netto. Obecnie, z jeszcze większym optymizmem patrzymy w przyszłość, gotowi na rozwijanie naszych działań w oparciu o solidne fundamenty, jakie udało nam się przez lata zbudować.

Dariusz Kowalik, członek zarządu i dyrektor finansowy w Mex Polska

W 2024 roku pojawią się kolejne lokale

W 2023 roku Mex Polska szczególną uwagę skoncentrowało na rozwoju segmentu bistro, czyli najbardziej dochodowego obszaru działalności grupy kapitałowej. W tym czasie uruchomione m.in. zostały trzy z czterech aktualnie dostępnych lokali należących do marki  Chicas&Gorillas. 

Nadrzędnym celem Mex Polska jest ciągła rozbudowa konceptów i poszukiwanie kolejnych  atrakcyjnych lokali do zagospodarowania. Grupa kapitałowa liczy obecnie 47 rentownych lokali, a potencjał wzrostu jeszcze w tym półroczu przewiduje uruchomienie 6 nowych lokali. Ma to związek z realizacją inwestycji  obejmującą kolejne miasta tj.: Katowice, Kraków, Nowy Sącz, Zamość i Mławę.


foto: Paweł Kowalewski, prezes Mex Polska (mat. prasowe)

Reklama