Specjał przebił granicę. Liczba sklepów pod szyldami grupy przekroczyła 13 tysięcy

Specjał przebił granicę. Liczba sklepów pod szyldami grupy przekroczyła 13 tysięcy

Grupa Kapitałowa Specjał to operator i właściciel takich sieci jak Nasz Sklep, Livio czy Rabat Detal. Polski detalista właśnie poinformował o przekroczeniu ważnej granicy. Liczba sklepów zrzeszonych w ramach grupy przebiła bowiem 13 tysięcy placówek. 

GK Specjał – liczba sklepów w 2024 roku

Obecnie w ramach Grupy Kapitałowej Specjał funkcjonuje 13 108 sklepów. Na liczbę w ramach GK Specjał składają się:

  • 5 622 sklepy w ramach sieci Nasz Sklep,
  • 4 512 placówek Livio,
  • 2 974 sklepy Rabat Detal. 

Tylko od początku roku do sieci Specjału dołączyło 300 placówek handlowych. Oznacza to, że średnio 5 nowych franczyzobiorców dołączało do grupy dziennie. W poprzednich latach Specjał także rozwijał sieć sklepów. "W 2023 roku dołączyły do nas 1374 sklepy. W 2022 roku powiększyliśmy się o 1369 sklepów. W latach covidowych przybyło nam blisko 1700 placówek" – wylicza Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał.

Właściciel sieci Livio, Nasz Sklep, Rabat Detal

Specjał to działająca od 1990 roku firma wywodząca się z Podkarpacia. Od ponad trzech dekad nieprzerwanie reprezentuje wyłącznie polski kapitał. Zakres działalności firmy obejmuje głównie hurt i detal FMCG.

W 2000 roku firma założyła pierwszą sieć franczyzową – Nasz Sklep. W 2013 roku do Grupy dołączyły sklepy spod rozpoznawalnego w całej Polsce szyldu Livio, a w roku 2018 Specjał nabył pakiet większościowy wywodzącej się ze Śląska sieci Rabat Detal.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Nie tylko sklepy

Grupa Kapitałowa Specjał to nie tylko sieci franczyzowe. Firma posiada 29 oddziałów hurtowych, 60 sklepów własnych, działa w branżach hurtu FMCG, franczyzowej, ale także w branży ochrony i usług porządkowych, hotelowej, medycznej oraz finansowej, zatrudniając ponad 6 000 pracowników.

Co ważne, Specjał jest firmą w 100% polską, a wszystkie swoje zyski inwestuje w rozwój. W lipcu 2022 roku Grupa Kapitałowa Specjał kupiła firmę REN – znanego dystrybutora mrożonek i lodów.


foto: Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał (mat. prasowe)
 

Reklama