ALDI zainwestuje w ten rynek 9 mld dolarów. Powstaną setki nowych sklepów

ALDI zainwestuje w ten rynek 9 mld dolarów. Powstaną setki nowych sklepów

W ciągu najbliższych pięciu lat ALDI zamierza otworzyć 800 nowych sklepów w Stanach Zjednoczonych. Plan ten ma opierać się na organicznym wzroście połączonym z konwersją sklepów przejętych od Southeastern Groceries. 

ALDI stawia na Stany Zjednoczone

Pięcioletni plan ekspansji w Stanach Zjednoczonych ma kosztował ALDI ponad 9 miliardów dolarów. Niemal 330 sklepów pojawi się w tym czasie w północno-wschodnim i środkowo-zachodnim regionie kraju. Detalista zamierza także pojawić się w zupełnie nowych miastach jak Las Vegas. 

Dzięki zobowiązaniu do otwarcia 800 sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat, będziemy tam, gdzie nasi klienci nas potrzebują, jednocześnie pozytywnie wpływając na społeczności, którym służymy.

Jason Hart, dyrektor generalny ALDI

Plan ekspansji w dużej mierze napędzać ma właśnie sfinalizowane przejęcie sklepów występujących do tej pory pod szyldami Winn-Dixie oraz Harveys Supermarket. Część placówek zostanie przekształconych w sklepy ALDI. Niektóre jednak, jak zapowiedział detalista, będą w dalszym ciągu funkcjonowały pod starymi nazwami.

400 lokalizacji przejętych od Southeastern Groceries

Detalista zamierza rozpocząć proces konwersji już od połowy tego lata. W drugiej połowie 2024 roku ALDI planuje rozpocząć od około 50 sklepów. Większość z nich zostanie ponownie otwarta pod szyldem ALDI w 2025 roku. W sumie w ramach przejęcia od Southeastern Groceries, ALDI stało się właścicielem około 400 sklepów.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Na koniec lutego 2024 roku ALDI posiadało w Stanach Zjednoczonych 2357 sklepów. Najwięcej z nich (około 9%) jest zlokalizowanych na Florydzie.


foto: mat. prasowe

Reklama