Przed Słodką Polską pierwsze międzynarodowe starcie. Reprezentację wspiera Hochland

Przed Słodką Polską pierwsze międzynarodowe starcie. Reprezentację wspiera Hochland

​Słodka Polska to reprezentacja Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w piłce nożnej. Projekt od lat wspiera firma Hochland Polska współpracując z Mikołajem Illukowiczem – koordynatorem projektu i prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą"CukierAsy". Teraz przed młodymi zawodnikami kolejne wyzwania – mecz z piłkarzami Akademii Manchesteru City oraz pierwsze spotkanie międzynarodowe pomiędzy Niemcami a Polską.

Cukrzyca to nie przeszkoda do uprawiania sportu

Na cukrzycę, jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, choruje ponad 425 milionów osób na całym świecie. W Polsce są to ponad 3 miliony ludzi w  każdym wieku, a wśród nich są zawodnicy Słodkiej Polski, czyli reprezentacji Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w piłce nożnej.

Codziennie walcząc o zdrowie, na każdym kroku pokazują, że cukrzyca nie stanowi przeszkody do uprawiania sportu na najwyższym poziomie. Wspólne aktywne spędzanie czasu i gra „w nogę” jest dla nich sposobem, aby na chwilę zapomnieć o chorobie i jednocześnie spełniać marzenia.

W rywalizacji na boisku Słodka Polska stoi na równi z czołowymi zdrowymi drużynami z Polski i Europy, a to zasługuje na ogromny szacunek.

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska

Słodka Polska wychodzi na murawę

Jak opowiada Mikołaj Illukowicz, prezes "CukierAsów", projekt z roku na rok się rozwija. Już za chwilę do obecnych zawodników dołączą maluchy, które stworzą juniorską drużynę Słodką u10.

Najstarsi piłkarze reprezentacji Słodkiej Polski polecą zaś wkrótce na zaproszenie Akademii Manchesteru City na mecz ze słynnym rywalem. Niedługo później zagrają w meczu charytatywnym na rzecz dzieci z mukowiscydozą – w Krakowie zmierzą się z byłymi gwiazdami ligi francuskiej.

Jedne dzielne dzieciaki na rzecz innych, to jest wspaniałe. Naszym trenerem będzie w tym spotkaniu Włodzimierz Lubański. Średnia grupa gra w weekend trójmecz z drużynami Lecha oraz reprezentacją Saksonii. Ale co najważniejsze – już niedługo to właśnie oni zagrają w pierwszym międzynarodowym spotkaniu pomiędzy Niemcami a Polską. Spełnia się powoli nasze marzenie o meczach międzynarodowych w pełnym wymiarze, z hymnem i na biało czerwono!

Mikołaj Illukowicz, prezes "CukierAsów"

foto: mat. prasowe

Reklama