W Warszawie padnie zapiekankowy rekord Guinnessa? Hochland przekazał 120 kg sera

W Warszawie padnie zapiekankowy rekord Guinnessa? Hochland przekazał 120 kg sera

W sobotę 9 marca równo o godzinie 19:00 w centrum Warszawy zacznie się próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższej zapiekanki świata. Marka Hochland Professional przekazała na ten cel niemal 120 kilogramów sera Mozzarella.

Próba pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższej zapiekance odbędzie się w nieprzypadkowym miejscu. Rozpocznie się bowiem punktualnie o 19:00 pod warszawskim barem Lussi, który na mapie stolicy znajduje się od 1991 roku. 

Najdłuższa zapiekanka. Czy pod barem Lussi padnie nowy rekord?

Dotychczasowy wynik to 108 metrów. Ten rekord Guinnessa został ustanowiony w Będzinie. Uczestnicy sobotniego eventu planują ułożenie aż 120-metrowej zapiekanki. A że to danie nie istnieje bez sera, marka Hochland Professional zaoferowała, że przekaże bezpłatnie aż 120 kilogramów najlepszej jakości Mozzarelli. 

Zainteresowanie wzięciem udziału w akcji zadeklarowało już ponad 21 tysięcy osób, a ta liczba stale rośnie. To niesamowity wynik i jestem dumny, że Hochland Professional będzie częścią tego wydarzenia. W końcu niecodziennie i nie każdy ma okazję pobić rekord Guinnessa, a ten będzie wyjątkowo smakowity. To będzie bardzo serowa sobota.

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska

Tysiące osób zainteresowanych biciem rekordu

Wydarzenie, którego częścią będzie bicie rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższej zapiekanki, cieszy się sporym zainteresowaniem. Na Facebooku dołączyło do niego już niemal 25 tys. użytkowników. 

"Wzdłuż Alej Jerozolimskich ustawimy stoły bankietowe o łącznej długości 160 metrów wyłożonych sreberkiem. Na nim pojawi się 240 świeżo wypieczonych półmetrowych bagietek, które ułożymy w jednej linii, a jednocześnie posypiemy mieszanką sera i pieczarek. Zapieczemy je ręcznymi palnikami gazowymi tak, by stworzyć najdłuższą zapiekankę świata" – opowiada zaangażowany w organizację wydarzenia Kacper Ponichtera cytowany przez RMF FM.


foto: stockadobe(robert6666)

Reklama