Tymi winami będą wznoszone toasty na Oscarach

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w tym roku 10 marca. Podczas tej najważniejszej filmowej nocy na świecie gwiazdy w Hollywood będą wyczekiwać wyłonienia zwycięzców oraz świętować. Przy tym na pewno nie zabraknie toastów. Wiemy, jakimi winami będą one wznoszone tej nocy w Hollywood. 

Już drugi rok z rzędu marka Clarendelle, czyli projekt winiarski księcia Roberta Luksemburskiego i rodzinna, francuska grupa winiarska Domaine Clarence Dillon ogłaszają swoje oficjalne partnerstwo z Akademią Museum of Motion Pictures. A to oznacza, że to właśnie wina Clarendelle będą serwowane w Hollywood podczas najważniejszej filmowej nocy na świecie.

Te wina będą piły gwiazdy Hollywood podczas rozdania Oscarów

Na ceremonii wręczenia Oscarów® w Dolby® Theatre w dniu 10 marca, na Balu Gubernatorów, a także na wszystkich innych wydarzeniach towarzyszących Oscarom, będą podawane wyłącznie białe i czerwone wina Clarendelle & Domaine Clarence Dillon. Tym samym wina Clarendelle staną się częścią najważniejszej nocy w Hollywood, podczas której zostaną wyłonieni zwycięzcy tegorocznych 96. Oscarów.

Clarendelle Gold Bottle (mat. prasowe)

Po raz kolejny w historii, Clarendelle i Domaine Clarence Dillon noszą zaszczytny tytuł oficjalnych partnerów winiarskich Academy Museum of Motion Pictures.

Clarendelle: Arystokrata wśród win

Clarendelle to marka stworzona przez księcia Roberta Luksemburskiego, reprezentującego czwarte pokolenie w rodzinnej historii, która rozpoczęła się od zakupu przez jego pradziadka historycznego Château Haut-Brion w 1935 roku. Pod kierownictwem księcia Roberta jako prezesa i dyrektora generalnego spółki, Domaine Clarence Dillon powiększył się o kolejne prestiżowe posiadłości: Château La Mission Haut-Brion i Château Quintus. W 2015 r. firma otworzyła paryską restaurację Le Clarence (dwie gwiazdki Michelin), która została uznana za jedną z 50 najlepszych restauracji na świecie.

Książe Robert Luksemburski (mat. prasowe)

Wina Clarendelle są wyrazem słynnej francuskiej „Art de Vivre". Doświadczeni winiarze z Château Haut-Brion nadzorują proces kupażowania Clarendelle, rocznik po roczniku, oferując wino będące ekspresją bordoskich terroir tak samo jak w przypadku osławionych win z Château La Mission, Haut-Brion i Château Quintus.

Filmowa kariera

Marka Clarendelle jest związana ze światem kina poprzez osobę księcia Robert Luksemburskiego. Zanim książę dołączył do rodzinnego biznesu, przez lata pracował jako scenarzysta w Los Angeles.

W ciągu ostatnich dwóch lat te bordoskie wina można było zobaczyć w blisko 40 filmach i serialach, w tym w drugim i trzecim sezonie „Emily w Paryżu”, „Genie” z Melissą McCarthy, trzecim sezonie „The Morning Show” z Reese Whiterspoon i Jennifer Aniston, a ostatnio w serialowym remake’u „Mr. & Mrs. Smith”. W roku 2023 ambasadorką marki była hollywoodzka gwiazda Kristen Stewart.

Od samego początku nasza rodzinna firma Domaine Clarence Dillon była gorącym zwolennikiem i promotorem sztuki zarówno we Francji, jak i na arenie międzynarodowej. Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni, że możemy być częścią najważniejszej nocy w Hollywood. Dołączamy do milionów widzów z całego świata, aby świętować wybitne osiągnięcia nominowanych do 96. Oscarów. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby cieszyć się wykwintnym menu szefa kuchni Wolfganga Pucka i jego zespołu cateringowego, w połączeniu z naszymi winami.

książę Robert Luksemburski

Lista do zaserwowania

Wiadomo, że podczas wszystkich  wydarzeń związanych z tegorocznym Oscarami, serwowanych będzie kilka win Clarendelle & Domaine Clarence Dillon:

  • La Clarté de Haut-Brion 2017
  • La Chapelle de La Mission Haut-Brion 2010
  • Clarendelle Bordeaux Red 2016
  • Clarendelle Bordeaux White 2022

W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na wina z Château La Mission Haut-Brion – podane zostanie wyjątkowe La Clarté de Haut-Brion 2017 oraz jedno z najlepszych win, jakie kiedykolwiek wyprodukowano w tej posiadłości – La Chapelle de La Mission 2010. Robert Parker przyznał mu 93 punkty.

Clarendelle White (mat. prasowe)

Gdzie kupić wino z gali oscarowej?

Dystrybutorem marki Clarendelle i przedstawicielem Domaine Clarence Dillon w Polsce jest Dom Wina. "Tak się składa, że wina serwowane filmowym gwiazdom na Oscarowej Gali i innych towarzyszących jej wydarzeniach, możemy sami otworzyć sobie do kolacji" – mówi Paweł Gąsiorek, Prezes Domu Wina.

Clarendelle Bordeaux Red i Clarendelle Bordeaux White  każdy może dziś kupić w sklepach Domu Wina w bardzo przystępnej cenie. Staliśmy się częścią wielkiego świata i to jest piękne!

Paweł Gąsiorek, Prezes Domu Wina

Wina, która mają być serwowane podczas oscarowej nocy można kupić na pośrednictwem strony internetowej Domu Wina. Ich cena wynosi około 140 zł. 


foto: pixabay

Reklama