Właściciel Dino rozwija kolejny biznes. Oto, w co inwestuje tajemniczy miliarder

Właściciel Dino rozwija kolejny biznes. Oto, w co inwestuje tajemniczy miliarder

Dino Oil to spółka należąca do sieci handlowej Dino Polska. Jej działalność, jak czytamy w zgłoszonym do Urzędu Patentowego wniosku, opierać miałaby się na sprzedaży paliw oraz tankowaniem pojazdów, ale także myciem samochodów czy też usługami barów szybkiej obsługi.

Stacje paliw Dino Oil

Spółka Dino Oil została zarejestrowana już w 2013 roku. Jednak to w ostatnim czasie właściciel sieci sklepów Dino zaczął podejmować kolejne kroki w rozwoju tego biznesu. "Już kilka miesięcy temu Dino Oil uzyskała koncesję na obrót paliwami ciekłymi" – donosił w listopadzie lokalny portal krotoszynska.pl. Spółka otworzyła także pierwszą stację paliw. 

Pierwsza stacja paliw pod szyldem Dino Oil została uruchomiona na Pomorzu Zachodnim. Jednak dostęp do niej został ograniczony. Stacja służy bowiem wyłącznie do obsługi wewnętrznej floty. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

W ciągu ostatnim miesięcy spółka złożyła dwa wnioski do Urzędu Patentowego. Obydwa dotyczyły znaku towarowego. Pierwszy trafił do organu w październiku 2023 roku, natomiast drugi w lutym 2024 roku. Jak czytamy na stronie Urzędu, obydwa znaki (zgodnie z klasyfikacją nicejską) miałyby odnosić się do towarów i usług związanych z paliwami do pojazdów mechanicznych, sprzedażą detaliczną w związku z paliwami, myciem pojazdów oraz barami szybkiej obsługi.

Zgłoszone znaki towarowe różnią się jedynie barwą. Ten lutowy w większym stopniu odwzorowuje obecną kolorystykę stosowaną przez sieć sklepów Dino.

Czy stacje paliw pojawią się przy sklepach Dino?

W ostatnim kwartale roku firma otworzyła także rekrutację na stanowisko specjalisty ds. paliw. Osoba pełniąca tę funkcję miałaby być odpowiedzialna między innymi za pomoc w projektach dotyczących rozwoju sieci Dino w obszarze stacji paliw.

Czy Dino otworzy stacje paliw przy swoich sklepach? Nie brakuje spekulacji na ten temat. Faktem jest natomiast, że spółka realizuje kolejne działania, które mogłyby przybliżyć ją do tego celu. Dino Oil posiada już bowiem także koncesję na obrót paliwami ciekłymi na zasadzie pośrednictwa w sprzedaży przy wykorzystaniu kart paliwowych Orlen. Ta dotyczy jednak stacji paliw w miejscowości Łobez, gdzie znajduje się pierwsza stacja firmy. 


foto: mat. prasowe/pue.uprp.gov.pl

Reklama