Krajowa Grupa Spożywcza myśli o przejęciu upadłego producenta alkoholu

Krajowa Grupa Spożywcza myśli o przejęciu upadłego producenta alkoholu

Krajowa Grupa Spożywcza zaczęła przyglądać się upadłemu producentowi alkoholi. Chodzi o Szczecińską Fabrykę Wódek "Starka", której upadłość sąd ogłosił w sierpniu 2023 roku. Syndyk miał wycenić spółkę na ponad 100 mln zł.

Krajowa Grupa Spożywcza przygląda się upadłemu producentowi

Krajowy holding spożywczy, który został powołany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwietniu 2022 roku, zamierza zapoznać się z aktami postępowania upadłościowego szczecińskiego producenta. Poinformował o tym sam prezes Krajowej Grupy Spożywczej (KGS) w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Marek Zagórski, który stanął na czele KGS w 2023 roku, przyznał, że Grupa "przygląda się Starce", ale sprawa znajduje się na bardzo wczesnym etapie. Świadczą o tym także słowa wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Ziejewskiego. Ten bowiem, jak powiedział na łamach Pulsu Biznesu, nie ma żadnych informacji na ten temat. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Historia Szczecińskiej Fabryki Wódki "Starka" sięga 1946 roku i wiele wskazywało na to, że skończy się w 2023 roku. To właśnie wtedy Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum ogłosił upadłość spółki. Według informacji Pulsu Biznesu, syndyk miał wycenić firmę na 106,3 mln zł, z czym zdecydowanie nie zgodził się właściciel.


foto: stockadobe(dejah_thoris)

Reklama