Niemal 50 tysiecy kilogramów cukru z Ukrainy nie wjedzie do Polski

Niemal 50 tysiecy kilogramów cukru z Ukrainy nie wjedzie do Polski

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wydała decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na terenie Polski znacznej ilości importowanego cukru.

Zakaz wprowadzenia do obrotu

O sprawie poinformował lubelski organ kontrolny. Zakaz dotyczy 48 tys. kilogramów cukru importowanego z Ukrainy. Powodem decyzji, jak informuje IJHARS, jest zawyżona wilgotność, która jest niezgodna z prawem. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności – informuje Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Kontrole na granicy nie są niczym nowym

Nie jest to pierwszy raz, w którym organ ten zdecydował o zakazie wprowadzenia danego towaru na terytorium Polski. Na przestrzeni ostatnich kilku dni IJHARS podjął przynajmniej sześć podobnych decyzji. Te dotyczyły w sumie 352 tys. kilogramów cukru, którego oznakowanie nie było zgodne z krajowym prawem. 

Kontrole przeprowadzane na granicach Polski dotyczą wszelkich towarów rolno-spożywczych. W lutym IJHARS zakazał wprowadzenia do obrotu na terenie kraju także serii takich produktów jak skrobia kukurydziana z Turcji czy cebula z Kazachstanu.


foto: stockadobe(Nitiphonphat)

Reklama