Mondelez znalazł dostawcę opakowań. Jedna firma obsłuży rynki europejskie

Mondelez znalazł dostawcę opakowań. Jedna firma obsłuży rynki europejskie

Producent znanych marek jak Milka, Oreo czy Toblerone podpisał właśnie drugą już z rzędu pięcioletnią umowę z globalnym dostawcą zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. W ramach współpracy firma DS Smith stała się wyłącznym dostawcą na rynki europejskie.

Umowa stanowi o wyłącznym partnerstwie firm przy jednoczesnym rozszerzeniu zakresu obecnych usług o nowe projekty. DS Smith będzie dostarczał tekturę falistą dla Mondelēz International w Europie.

Wspólne cele

Obie firmy koncentrują się na podejściu, które pozwala skupić się na jakości, produktywności oraz wydajności łańcucha dostaw. Jak deklarują, celem współpracy jest także zmniejszenie zużycia jednorazowych tworzyw sztucznych i wspólne osiągnięcie celu, jakim jest zerowa emisja netto do 2050 roku.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

W ciągu najbliższych pięciu lat firmy mają wspólnie realizować działania z zakresu tworzenia najbardziej zrównoważonych i ekonomicznie opłacalnych rozwiązań opakowaniowych. Obejmie to redukcję materiałów i zwiększenie możliwości recyklingu w kluczowych liniach produktów.

To wieloletnie partnerstwo jest świadectwem siły naszej wspólnej wizji. Jesteśmy skoncentrowani na kreowaniu opakowań dla zmieniającego się świata i tworzeniu innowacji opakowaniowych we wszystkich obszarach działalności naszych klientów.

Stefano Rossi, CEO Packaging Division, DS Smith

Foto: StockAdobe(jetcityimage)

Reklama