Wolt chce zaistnieć w zupełnie nowym obszarze. Powstała dedykowana usługa

Wolt chce zaistnieć w zupełnie nowym obszarze. Powstała dedykowana usługa

Wolt wkracza na rynek benefitów pracowniczych oferując nową usługę Wolt for Work. Pozwala ona na zamawianie posiłków do domu i biura w ramach ustalonego budżetu przeznaczanego przez firmę na pracownika, robienie zakupów firmowych czy generowanie kart podarunkowych dla pracowników. 

Wolt for Work ma być wielowymiarowym produktem, będącym zarówno benefitem żywieniowym dla pracowników, jak i platformą pozwalającą na zaopatrywanie biur. Sprawdzamy, na czym polega nowa usługa Wolt.

Jak działa Wolt for Work?

Każdy pracownik firmy otrzymuje specjalny, przedpłacony kredyt do wykorzystania w aplikacji Wolt, który może wykorzystać na zamówienie spośród różnorodnej gamy restauracji i sklepów spożywczych.

Budżet na pracownika może być określany w wymiarach dziennym, tygodniowym czy miesięcznym. Pracodawca ma możliwość sprecyzowania dni tygodnia, czy godzin, w których mogą być składane zamówienia.

Co więcej, pracownicy mogą złożyć zamówienie wspólnie, dzięki czemu możliwe jest dostarczenie zamówień każdego z nich w tym samym czasie - wszystko to z jedną opłatą za dostawę, pod warunkiem że znajdują się w jednym miejscu np. w biurze. Benefit może być wdrożony zarówno dla pracowników stacjonarnych, jak i hybrydowych czy zdalnych.

Zakupy do biura w Wolt

Drugim filarem Wolt for Work jest możliwość zaopatrzenia biura, poprzez zakupy w sklepach dostępnych na Wolt, np. z artykułami biurowymi, kwiatami czy koszami podarunkowymi. Eliminuje to konieczność korzystania z wielu dostawców i pozwala rozliczać wszystko na jednej, comiesięcznej fakturze.

Faktura w Wolt

Cały system jest specjalnie skrojony pod to, aby ułatwić i przyspieszyć proces rozliczania się i fakturowania. Do sprawnej administracji Wolt udostępnia platformę Admin Portal, dzięki któremu można wysyłać zaproszenia do zespołu, śledzić wszystkie zamówienia firmowe i wykorzystanie budżetu, uzyskiwać dostęp do faktur, a także konfigurować zasady benefitu.

Wolt for Work, jak podkreśla Maciej Statkiewicz z Wolt Polska, to coś więcej niż alternatywa dla klasycznych kart lunchowych. Ma być on bowiem kompleksowym pakietem benefitów, który można dowolnie dopasowywać w zależności od potrzeb firmy.
"Wdrażając go, przyświecała nam idea elastyczności, by wspierać zarówno pracowników zdalnych, jak i stacjonarnych, ułatwiać pracę zespołom administracji, czy menadżerów biur. Mamy nadzieję, że wiele przedsiębiorstw dostrzeże potencjał takiego benefitu i z powodzeniem wdroży je w swoich biznesach" - dodaje Maciej Statkiewicz, Wolt Polska.

Karty podarunkowe Wolt i nie tylko

W skład benefitu wchodzi także organizowanie wydarzeń, podczas których każdy z uczestników eventu może zamówić to, na co ma ochotę, w ramach ustalonego budżetu - zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnej. Wolt for Work udostępnia również możliwość generowania kart podarunkowych dla pracowników, kontrahentów czy klientów firmy do wykorzystania na Wolt.

W 2023 roku przeprowadziliśmy raport trendów europejskich związanych z elastycznością w pracy. Naszym celem było zbadanie, w jaki sposób elastyczność miejsca pracy i benefity żywnościowe są ze sobą powiązane. Wiemy teraz, że są i to bardzo ściśle. Teraz wykorzystujemy tę wiedzę na rynku polskim, gdzie widzimy wzrastający popyt na benefity żywnościowe. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych pracowników i pracodawców oraz proponujemy nasze, skrojone na miarę rozwiązanie.

Maciej Statkiewicz, Wolt Polska

foto: mat. prasowe

Reklama