Lubelski producent miodów pitnych dołącza do Polskiej Rady Winiarstwa

Lubelski producent miodów pitnych dołącza do Polskiej Rady Winiarstwa

Spółdzielnia Pszczelarska APIS z Lublina dołącza do Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. APIS to renomowany producent miodów pitnych i naturalnych o ponad 90-letniej historii.

Miody pitne to specjalność Spółdzielni Pszczelarskiej Apis z Lublina. Te napoje alkoholowe otrzymywane poprzez fermentację miodu wraz z wodą i dodatkami takimi jak owoce, przyprawy czy zioła, doceniane są zwłaszcza przez miłośników unikatowych trunków.

foto: mat. prasowe

Swoje produkty kierujemy do osób poszukujących wyjątkowych doświadczeń smakowych, a także do tych, którzy doceniają naturalne składniki i tradycyjne metody produkcji. W ostatnich latach zauważamy wzrost zainteresowania miodami pitnymi wśród osób poszukujących alternatywnych napojów alkoholowych, w związku z czym rynek ten jest bardziej zróżnicowany pod względem grupy docelowej. Nowe smaki, eksperymenty z mieszaniem napojów oraz promowanie unikatowych doświadczeń smakowych mogą przyczynić się do dalszego rozwoju kategorii.

Radosław Janik, prezes Spółdzielni Pszczelarskiej APIS

Warto wspomnieć, że miód pitny uważany jest za najstarszy napój alkoholowy krajów północnej Europy. Trunek ten gościł na królewskich i szlacheckich stołach od czasu pierwszych Piastów.


foto: stockadobe(Vera Kuttelvaserova)

Reklama