Prosecco zdominuje tegoroczne Walentynki. Ekspert wyjaśnia, dlaczego

Prosecco zdominuje tegoroczne Walentynki. Ekspert wyjaśnia, dlaczego

"Walentynki to doskonały pretekst do sięgnięcia po butelkę bąbelków, na przykład prosecco" – przekonuje Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska.  Dlaczego właśnie prosecco? Poza tym, że jest pyszne i wyjątkowo uniwersalne przy łączeniu z jedzeniem,  potrafi przepięknie podkreślić wyjątkowość chwili. A 14-go lutego przecież właśnie na tym nam zależy.

Wino na Walentynki

Jeśli w menu naszej walentynkowej kolacji znajdą się na przykład lekkie przekąski, makarony, risotto, sałatki czy uchodzące za afrodyzjak owoce morza – towarzystwo prosecco będzie dla nich idealne. Ekspert szczególnie zachęca do wyboru wersji brut, czyli wytrawnej, która w najlepszy sposób podkreśli smak przygotowanego jedzenia – podpowiada Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska. 

Walentynki są doskonałym pretekstem do sięgnięcia po butelkę bąbelków. Tego dnia chcemy okazać drugiej osobie wyjątkowe zainteresowanie, ale i my sami  pragniemy poczuć się wyjątkowo.  Wszystkim zależy na mile spędzonym czasie z najbliższymi.  Bąbelki będą zatem idealne, by z jednej strony podkreślić specjalny charakter tego święta, z drugiej – uzupełnić wyjątkową kolację o doskonałe wino. Dzięki winom musującym będziemy również trendy. Obecnie w świecie wina nic nie jest bardziej na topie, niż właśnie musiaki! Szczególnej uwadze polecam właśnie prosecco. To ulubione wino musujące Polaków bez wątpienia będzie więc dobrym wyborem. Wyróżnia się delikatnym smakiem, jest bezpretensjonalne oraz wyjątkowo uniwersalne przy łączeniu z jedzeniem, mówiąc krótko: w Walentynki to włoskie wino musujące będzie strzałem w dziesiątkę!

Tomasz Potrzebowski

Mionetto – ideał toastu

W największych sklepach sieciowych w całej Polsce stanęły już walentynkowe ekspozycje firmy Henkell Freixenet Polska z ulubionym prosecco Polaków – Mionetto.  Obok klasycznego Mionetto Prosecco, także Mionetto 0%.

Nasze Mionetto w walentynkowej odsłonie, bo ozdobione kokardą,  to zarówno idealny prezent, jak i dopełnienie romantycznej kolacji. Marka Mionetto tworzy ideał świętowania i robi to aż od 1887 roku, mamy więc spore doświadczenie.

Anna Pawłowska-Kruzińska, szefowa rozwoju działu biznesu i komunikacji w firmie Henkell Freixenet Polska
Przygotowania do Walentynek w sklepach trwają (foto: Henkell Freixenet Polska)

Mionetto Prosecco pochodzi z włoskiego regionu Treviso i wytwarzane jest nieprzerwanie właśnie od 1887 roku. Wyróżnia się niezwykle wyrazistym, owocowo-kwiatowym aromatem. Na sklepowych półkach – oprócz klasycznego – można znaleźć także Mionetto w wersji rosé, biologico czy 0%. 


foto: stockadobe(Seventyfour)

Reklama