JNT Group w rękach nowego właściciela. Prezes przejął biznes od funduszu

JNT Group w rękach nowego właściciela. Prezes przejął biznes od funduszu

Fundusz zarządzany przez Enterprise Investors ogłosił w poniedziałek planowane wyjście z Grupy JNT – jednego z największych producentów, importerów i dystrybutorów win. Spółkę przejmie Jakub Nowak, dotychczasowy prezes firmy. 

Nowy właściciel JNT Group

Polish Enterprise Fund VII kupił firmę JNT w 2017 roku. Wówczas nosiła ona jeszcze nazwę Jantoń. Od początku kierował nią Jakub Nowak, który wspólnie z Enterprise Investors opracował plan dynamicznego rozwoju spółki.

Nasza współpraca z Enterprise Investors przez ostatnie sześć lat była bardzo owocna i wiele nas nauczyła. W tym czasie nie tylko znacząco się rozwinęliśmy, stając się największym producentem i dystrybutorem wina w Polsce, ale także sprofesjonalizowaliśmy zespół, znacząco zwiększyliśmy możliwości produkcyjne, zoptymalizowaliśmy portfolio produktowe oraz z sukcesem przeprowadziliśmy akwizycje krajowe i zagraniczne.

Jakub Nowak, prezes JNT Group

W piątek, 2. lutego br., Jakub Nowak podpisał umowę z Enterprise Investors, na mocy której dojdzie do wykupu menadżerskiego JNT Group od tegoż funduszu inwestycyjnego. Nowy właściciel wraz z grupą inwestorów przeprowadzi MBO. Transakcja oczekuje jeszcze na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Międzynarodowe ambicje

Grupa JNT posiada w swoim portfolio szereg znanych na polskim rynku marek, takich jak Grzaniec Galicyjski, Wino Makłowicz czy Monte Santi. Na tym jednak nie koniec. Jak zapowiada Jakub Nowak, dalszy rozwój firmy ma polegać na zbudowaniu dużego podmiotu o międzynarodowej skali, tym samym udowadniając, że tego typu kierunek zmian nie jest wcale zarezerwowany wyłącznie dla dużych zachodnich korporacji. 

Chcemy, aby w ciągu 3-5 lat przychody spółki przekroczyły miliard złotych. Planujemy wejście w nowe segmenty rynku, takie jak alkohole mocne i piwa. Nasze pomysły na kierunki rozwoju opieramy na innowacyjności, która stanowi naszą mocną stronę, a także szerokim dostępie do rynku, jaki wypracowaliśmy sobie przez lata.

Jakub Nowak, prezes JNT Group

foto: stockadobe(bernardbodo)

Reklama