To koniec kuponów Sodexo. Znana od dziesięcioleci marka przechodzi duże zmiany

To koniec kuponów Sodexo. Znana od dziesięcioleci marka przechodzi duże zmiany

Kupony do tej pory znane pod nazwą Sodexo zmieniają nie tylko szatę graficzną i system zabezpieczeń, ale także... nazwę. Od początku lutego na rynku debiutują kupony Pluxee. Docelowo mają zastąpić dotychczasową, znaną od dziesięcioleci, nazwę. 

Kupony Sodexo pod nową nazwą

Od 1 lutego na rynku dostępne będą zarówno kupony Pluxee, jak i Sodexo. Oznacza to, że klienci mogą płacić za zakupy zarówno nowymi kuponami Pluxee, jak i wcześniejszymi Sodexo. Te drugie, są ważne zgodnie z nadrukowanym terminem, jednak nie będą już dłużej emitowane.

To ważna informacja dla sprzedawców, personelu kasowego oraz wszystkich akceptujących kupony w sklepach i lokalach gastronomicznych.

Zmiany dotyczą jednak nie tylko kuponów, ale także całej firmy. "Po 25 latach obecności na polskim rynku Sodexo Benefits and Rewards Services zmieniło się w nowoczesną i fintechową markę Pluxee Polska. Oznacza to, że od września 2023 r. zmieniła się nie tylko nasza nazwa, pozycjonowanie, ale również logo oraz komunikacja" – mówi Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska.

Jak rozpoznać oryginalny kupon Pluxee?

Prosty, nowoczesny design i trzy przewodnie kolory: zielony, żółty, granatowy. Logo Pluxee w lewym rogu i przykuwający uwagę duży biały X. Użytkownicy otrzymują je jako prezent, dofinansowanie posiłku, również profilaktycznego lub nagrodę. Są odpowiednikiem dobrze znanych kuponów Sodexo, popularnej bezgotówkowej formy płatności.

Nowe kupony Pluxee charakteryzują się także ulepszonymi rozwiązaniami zabezpieczającymi. Na awersie kuponu Pluxee bezpieczeństwo wspomagają: grafika świecąca w świetle ultrafioletowym, kod kreskowy, mikrolinie oraz numer seryjny kuponu. Z kolei na rewersie znajdują się: pasek holograficzny, miejsce na pieczęć punktu akceptującego kupon i kod QR kierujący do strony internetowej firmy.

Gdzie można płacić Sodexo, a teraz Pluxee?

Kupony Pluxee akceptuje obecnie ponad 70 tysięcy punktów. To najszersza na rynku sieć punktów akceptujących. Konsumenci mogą zapłacić kuponem Pluxee w dużych sieciach, jak i w lokalnych, osiedlowych sklepach, punktach gastronomicznych lub usługowych z różnych branż. 

Przykładowo karty podarunkowe Sodexo, a teraz Pluxee, można wykorzystać m.in. w sklepach Żabka lub Carrefour, drogeriach Rossmann czy stacjach paliw Orlen. Poza tym działają one również w wielu lokalach gastronomicznych oraz sklepach. W samym województwie mazowieckim znajduje się obecnie ponad 10 tys. punktów, w których można skorzystać z kart podarunkowych. 


foto: mat. prasowe

Reklama