Kaufland podnosi wynagrodzenia. Ile od stycznia 2024 zarabia kasjer?

Kaufland podnosi wynagrodzenia. Ile od stycznia 2024 zarabia kasjer?

Kaufland dołącza do takich sieci jak Lidl i Biedronka, informując o podwyżkach pensji dla wszystkich pracowników od początku 2024 roku. Na ten cel detalista ma przeznaczyć w skali całego roku niemal 110 milionów złotych. Jak przełoży się to na wynagrodzenia poszczególnych pracowników?

Zarobki w Kaufland 2024

Wraz z początkiem 2024 roku Kaufland ogłosił podniesienie wynagrodzeń dla pracowników. Na ten cel sieć przeznaczy w sumie prawie 110 mln zł. Podwyżka pensji dotyczy pracowników Kaufland zatrudnionych we wszystkich obszarach działalności, tj. w sprzedaży, logistyce oraz centrali.

Jak informuje detalista, kasjer-sprzedawca w Kaufland od stycznia 2024 zarabia od 4500 do 5500 zł brutto. Oznacza to, że na przestrzeni roku pensja na tym stanowisku wzrosła przynajmniej o 300 zł (wobec minimalnej pensji w 2023 roku, która wynosiła 4200 zł)

Z kolei wynagrodzenie pracowników na stanowisku magazyniera w centrach dystrybucyjnych od marca br. wraz z dodatkami będzie kształtować się na poziomie od 5200 zł do 5700 zł brutto. "Wyższe wynagrodzenia otrzymają również pracownicy sklepów na stanowiskach kierowniczych" – informuje Kaufland. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Przypomnijmy, że w 2023 roku Kaufland przeznaczył na noworoczne podwyżki dla pracowników 120 mln zł. W styczniu ubiegłego roku kasjer-sprzedawca zarabiał w sieci sklepów od 4200 do 4800 zł brutto. Wynagrodzenie to wzrastało po roku pracy do poziomu od 4400 do 5000 zł brutto.

To nie koniec podwyżek

Poza styczniowym podniesieniem wynagrodzenia, Kaufland zapowiada jeszcze jedną podwyżkę w 2024 roku. Ta ma nastąpić już w lipcu br. Nie wiadomo jeszcze, jakich grup pracowników ma dotyczyć oraz ile zamierza na ten cel przeznaczyć detalista. 

Poza tym Kaufland zapewnia swoim pracownikom benefity, takie jak: bezpłatna, prywatna opieka medyczna, bony na Wielkanoc i Boże Narodzenie (łącznie do 1100 zł rocznie), paczki świąteczne, pakiety odpornościowe, wyprawki z okazji narodzin dziecka, karta MultiSport, dofinansowanie do rozwoju prywatnych pasji (do 10 000 zł), a także dodatkowa wypłata emerytalna, grupowe ubezpieczenie na życie czy pomoc w trudnej sytuacji życiowej.


foto: mat. prasowe

Reklama