Ogólnopolski protest rolników. Organizatorzy zapowiadają blokady dróg

Ogólnopolski protest rolników. Organizatorzy zapowiadają blokady dróg

24 stycznia 2024 roku w Polsce odbędzie się ogólnokrajowy protest rolników. Sprzeciwiają się oni napływowi towarów z Ukrainy oraz wprowadzeniu Zielonego Ładu. 

Protest rolników dzisiaj

Organizatorzy protestu zapowiadają szereg blokad dróg. Na interaktywnej mapie opublikowanej przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" widnieje na ten moment ponad 170 lokalizacji, w których ma dość w dniu dzisiejszym do protestu. Ten ma jednak przybrać formę "przejazdową", więc utrudnienia na drogach mogą dotknąć zdecydowanie większego obszaru.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Tomasz Obszański z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", cytowany przez money.pl, zwrócił uwagę na Zielony Ład, ekoschematy jako elementy niszczące polskie rolnictwo.

Ponad 250 blokad w kraju

"Dobija je zalew zboża i innych produktów spożywczych sprowadzanych bez cła z Ukrainy. Brak nam handlu i przetwórstwa, bez których rolnictwo nie może być ekonomicznie opłacalne" - powiedział przedstawiciel organizacji stojącej za dzisiejszymi protestami. 

Według szacunków Obszańskiego, na które powołuje się money.pl, w dniu dzisiejszym na odbyć się około 250 blokad w kraju.


foto: stockadobe(Volodymyr)/facebook.com

Reklama