Na rynku debiutuje marka multifoodowa LipCo Foods. Kto wchodzi w jej skład?

Na rynku debiutuje marka multifoodowa LipCo Foods. Kto wchodzi w jej skład?

LipCo Foods to marka korporacyjna, która ma ująć pod jedną nazwą i logotypem wszystkie spółki i marki wchodzące w skład grup kapitałowych SuperDrob oraz CPF Poland. Multifoodowa grupa zaczęła funkcjonować od początku stycznia 2024 roku.

W ramach marki LipCo Foods funkcjonuje obecnie 16 różnych brandów. Wśród nich znajdują się zarówno marki spożywcze, jak SuperDrob czy wegański brand Well Well, jak również spółki świadczące usługi weterynaryjne czy transportowe. Powołanie marki korporacyjnej jest odpowiedzią na rozrastające się portfolio w ramach grup kapitałowych. 

LipCo Foods debiutuje na rynku

LipCo Foods to marka parasolowa, której nazwa nawiązuje do rodziny Lipków – czyli założycieli SuperDrob, a także cech charakteryzujących prowadzenie odpowiedzialnego biznesu – Cooperation (współpracę), Commitment (zaangażowanie), Company (towarzystwo).

Jej debiut na rynku jest naturalnym rezultatem powiększającej się skali biznesu. Przypomnijmy, że firma SuperDrob działa na polskim rynku od 1993 roku. W 2015 roku nawiązała ona współpracę z tajlandzką grupą CPF. W jej wyniku powstała krajowa spółka CPF Poland, której większościowym pakietem zarządza rodzina Lipków. Pod przewodnictwem Cesara Lipki stała się ona inkubatorem dla spółek realizujących multifoodową wizję

Od jednego zakładu do olbrzymiej grupy

SuperDrob jest firmą, która z jednego zakładu drobiowego urosła do kilkunastu. Dodatkowo w ramach CPF Poland rozwija dodatkowe pomysły. Działalność firmy wychodzi już znacznie poza hodowlę i przetwórstwo drobiu.

W skład marki parasolowej LipCo Foods od stycznia br. wchodzą firmy, segmenty i marki produktowe, które specjalizują się w opracowywaniu, produkcji, przetwarzaniu i dostarczaniu na międzynarodowe rynki zróżnicowanych produktów. Wśród nich znajdują się: SuperDrob, CPF Poland, Avet, CPF Culinar, FoodPort, Frendi, ŁukPasz, miuo, Norso, PetRepublic, Pant-Tec Europe, Stofarm, Super Trans, Well Well, Kurczak Sielski. 


foto: linkedin.com(@SuperDrob)

Reklama