Marian Owerko ustępuje ze stanowiska prezesa FoodWell. Wiemy, kto go zastąpi

Marian Owerko ustępuje ze stanowiska prezesa FoodWell. Wiemy, kto go zastąpi

Wraz z początkiem roku Marian Owerko przestał pełnić funkcję prezesa zarządu w firmie FoodWell (dawniej Bakalland). Wiemy, kto go zastąpi.

Zmiany na czele bakaliowego giganta wynikają z założeń przyjętych w momencie odkupu spółki Bakalland od Innova Capital w 2022 roku oraz późniejszej akwizycji spółki Purella. "Proces poszukiwania mojego następcy trwał dłużej niż zakładaliśmy, ale jesteśmy zadowoleni z wyniku, który jest przedmiotem niniejszego komunikatu" - przyznał Marian Owerko.

Nowy prezes FoodWell

Od 1 stycznia 2024 roku nowym prezesem zarządu FoodWell został Monzer Elabrashy, który od lat 90. ubiegłego stulecia zdobywał doświadczenie w branży FMCG. Swoją karierę rozpoczął w firmie Henkel. Po tym, przez ponad 11 lat zajmował się sprzedażą, marketingiem i zarządzaniiem ogólnym w Coca-Cola na Białorusi, Ukrainie, w Polsce, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Norwegii. 

Elabrashy pracował następnie przed 3 lata w Red Bull, gdzie nadzorował ekspansję na Europę Wschodnią i Azję, a także przez niemal 5 lat w CEDC jako dyrektor generalny i prezes zarządu. 

Wiele miesięcy przygotowań

Proces poszukiwania następcy Mariana Owerko trwał od 2022 roku. Podczas ostatnich pięciu miesięcy dotychczasowy prezes skupił się na wdrożeniu swojego następcy.

W ciągu ostatnich 5 miesięcy uzgodniliśmy z Monzerem cel, strategię i okres przejściowy. Obecnie Monzer, z pełnym zaangażowaniem, wiedzą i odpowiedzialnością, rozpoczyna nowy rok jako Prezes Zarządu.

Marian Owerko

Rezygnacja z pełnienia funkcji prezesa zarządu nie oznacza jednak, że Marian Owerko opuszcza struktury firmy. Wraz z początkiem stycznia 2024 roku zajął on stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej

Cel to wzmocnienie pozycji marek na rynku

FoodWell posiada w swoim portfolio takie marki jak Bakalland, Delecta, Purella, a także Anatol oraz BeRaw. Jak przyznaje nowy prezes, najbliższy czas będzie poświęcony na wzmocnienie ich pozycji - i to nie tylko na polskim rynku.

Moim zadaniem będzie wzmocnienie ich pozycji na polskim rynku, a także ekspansja naszej obecności na rynkach międzynarodowych. Wierzę w siłę rozwijania naszych Talentów, Kultury organizacyjnej, dostarczania odpowiednich innowacji, znajdywania nowych okazji do konsumpcji oraz dążenia do doskonałości operacyjnej i realizacyjnej 

Monzer Elabrashy, prezes zarządu FoodWell

foto: Marian Owerko i Monzer Elabrashy (mat. prasowe)

Reklama