Producent Milki podjął strategiczną decyzję. Będą duże inwestycje w Polsce

Producent Milki podjął strategiczną decyzję. Będą duże inwestycje w Polsce

Mondelēz przestawia się w Polsce na energię z odnawialnych źródeł. Firma podjęła strategiczną decyzję o budowie lokalnych instalacji fotowoltaicznych zasilanych panelami słonecznymi. Inwestycja ta jest efektem długofalowych planów fw ramach strategii firmy.

Polska, za sprawą centralnego położenia, ma odgrywać kluczową rolę dla łańcucha dostaw Mondelēz International. Z uwagi na to, że stała się tym samym rynkiem strategicznym dla całej firmy, zdecydowano o znacznej inwestycji na polu OZE. Jej wartość wyniesie około 1 mln USD.

Trzy nowe instalacje fotowoltaiczne

Projekt zakłada budowę przyzakładowych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy około 3 megawatów. Pierwszą z trzech inwestycji jest instalacja w Skarbimierzu (woj. opolskie), największa tego typu inwestycja Mondelez w Europie. Kolejne powstaną w pobliżu zakładów w Bielanach Wrocławskich i Jankowicach k. Poznania. 

Budowie nowych instalacji fotowoltaicznych towarzyszyć będzie szeroki program obniżania zużycia energii elektrycznej we wszystkich zakładach produkcyjnych.

Ambitny plan Mondelez

W grudniu Mondelēz International przedstawiła plan zgodny z tzw. protokołem 1,5°C, który obejmuje dostarczenie dokumentacji bilansu węglowego, dostosowanie do nowych standardów, transformację operacji i łańcuchów dostaw oraz przejrzyste raportowanie postępów.

Dodatkowo, Mondelēz International potwierdziło, że będzie dążyć do unikania wylesiania w zakresie głównych surowców do 2025 roku, zgodnie z regulacją UE dotyczącą wylesiania i zaleceniami Science Based Targets Initiative (SBTi) Net Zero Carbon Ambition, inicjatywy do której firma dołączyła dwa lata temu. 


foto: mat. prasowe

 

Reklama