Żabka rozdziela dania roślinne i mięsne. Debiutuje osobna linia produktów

Żabka rozdziela dania roślinne i mięsne. Debiutuje osobna linia produktów

Żabka po raz pierwszy rozdziela od siebie produkty mięsne i roślinne. W ramach najnowszej odsłony oferty "Głodny?" powstały właśnie dwie oddzielne linie produktowe – tradycyjna i bezmięsna.

Pierwsza taka odsłona akcji "Głodny?" w Żabce

W ramach rozwijanej przez Żabkę oferty "Głodny?" klienci sklepów sieci mogą kupić dania gotowe i szybkie przekąski, które są dostępna pod markami własnymi detalisty. Jak przyznaje Jarosław Serednicki z Żabka Polska, akcja ta stała się już nieodłączną częścią komunikacji sieci. 

Nasi klienci mają świadomość, że co miesiąc proponujemy im posiłki w atrakcyjnych cenach na śniadanie, obiad oraz kolację.   Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa – postanowiliśmy stworzyć linię „Głodny Roślinnego?” i prócz znanych już połączeń smakowych zaoferować w 100% roślinne produkty nie tylko w ramach naszych marek własnych. 

Jarosław Serednicki Marketing & Digital Director w Żabka Polska

Akcja "Głodny?" zadebiutowała na rynku w 2022 roku. Od tego czasu sieć zrealizowała już 19 jej odsłon. W jej ramach klienci Żabki w każdej kolejnej odsłonie mogą spróbować wybranych dań gotowych i szybkich przekąsek w atrakcyjnych cenach.

Wegańskie produkty w Żabce

W ramach styczniowej edycji akcji "Głodny?" klienci Żabki, w każdej kolejnej jej odsłonie będą mieli okazję spróbować wybranych roślinnych dań gotowych i szybkich przekąsek z linii "Głodny Roślinnego?". Każda odsłona to inne produkty. Jakie dania gotowe i przekąski wege znajdziemy w Żabce?

Pierwsza odsłona akcji ma miejsce od 3 do 16 stycznia 2024. Wśród roślinnych produktów, w niższych cenach dla posiadaczy aplikacji Żappka dostępny będzie m.in.:

  • gulasz warzywny z czerwonym winem Plant Hunter w cenie 8,99 zł z aplikacją Żappka
  • Wegger, czyli burger w 100% roślinny, którego nuggetsy powstały z soi bez GMO, w cenie 7,99 zł z aplikacją Żappka
  • falafel rollo w cenie 12,99 zł z aplikacją Żabka

W drugiej edycji akcji "Głodny Roślinnego?", która będzie obowiązywała od 17 do 30 stycznia 2024 w ofercie znajdą się takie nowości jak:

  • fasolka jak po bretońsku z wędzonym tofu Plant Hunter,
  • Wegger burak, czyli w 100% roślinny burger z nuggestami z buraka i kaszy pęczak oraz autorskim sosem wege ranch mayo.  

Do asortymentu sieci Żabka w ramach oferty in-out w styczniu br. trafią także inne roślinne nowości. W ponad 3000 sklepach z ofertą #PROSTOzPIECA dostępny jest hot dog z kiełbaską roślinną w cenie 5,99 zł z aplikacją Żappka.


foto: mat. prasowe

Reklama