CEO McDonald's o sytuacji na Bliskim Wschodzie: "Znaczący wpływ wojny i dezinformacji"

CEO McDonald's o sytuacji na Bliskim Wschodzie: "Znaczący wpływ wojny i dezinformacji"

Chris Kempczinski, dyrektor generalny McDonald's, w osobistym podsumowaniu 2023 roku zwrócił uwagę na obecną sytuację na niektórych rynkach Bliskiego Wschodu pośrednio odnosząc się także do bojkotu sieci. 

"Kilka rynków na Bliskim Wschodzie i niektóre rynki poza regionem odczuwają znaczący wpływ wojny i związanej z nią dezinformacji" – napisał Chris Kempczinski dodając przy tym, że sytuacja ta wpływa na takie marki jak McDonald's. "Jest to przygnębiające i nieuzasadnione" – zaznaczył.

Bojkot McDonald's

McDonald's w ostatnich miesiącach roku spotkał się z dużym bojkotem wśród mieszkańców Indonezji, który miał być spowodowany stosunkiem fast-foodowego giganta do konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wcześniej, w październiku 2023, McDonald's zamieścił w swoich mediach społecznościowych informację o tysiącach bezpłatnych posiłków dla Izraelskich Sił Obronnych.

Poza McDonald's wśród bojkotowanych firm znalazł się także Starbucks czy Burger King.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Odnosząc się niebezpośrednio do tej sytuacji CEO McDonald's zaznaczył, że w każdym kraju, w którym sieć działalność, w tym także w krajach muzułmańskich, McDonald's jest reprezentowany przez lokalnych właścicieli, którzy "niestrudzenie pracują, aby służyć i wspierać swoje społeczności, zatrudniając jednocześnie tysiące swoich współobywateli". 


foto: unsplash

 

Reklama