Hochland Polska kontynuuje kampanię "Dzielimy się tym, co dobre" [RELACJA]

Hochland Polska kontynuuje kampanię "Dzielimy się tym, co dobre" [RELACJA]

​W ramach trwającej odsłony kampanii "Dzielimy się tym, co dobre", Hochland Polska zawitał już do dwóch wybranych placówek współpracujących z Programem Pajacyk zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Po spotkaniu w Ćmielowie przyszedł czas na odwiedziny Mazur, a dokładnie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu. 

Dwutorowe działania Hochland Polska

Współpraca Hochland Polska z Polską Akcją Humanitarną skupia się nie tylko na pomocy finansowej, ale również na walorze edukacyjnym prowadzonych działań. Dlatego firma, w ramach wsparcia Programu Pajacyk, zarówno funduje ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci – 150 tysięcy w trzy lata – jak i organizuje atrakcje, np. w postaci warsztatów kulinarnych.

Spotkania prowadzi szefowa kuchni Agata Gwiazdowska, która od lat zajmuje się edukacją kulinarną,  tworząc catering dla dzieci oraz prowadząc dla nich program w TV. Po odwiedzinach Ćmielowa w woj. świętokrzyskim, ekipa Hochland dotarła do położonego na Mazurach Pisza.

Dzielimy się tym, co dobre w Piszu

Podczas odwiedzin w Piszu Agata Gwiazdowska spotkała się z uczniami szkoły podstawowej, którzy powitali ją ubrani w przekazane wcześniej przez Hochland firmowe fartuszki. Następnie z szerokimi uśmiechami i radością zabrali się do wspólnego gotowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zaproponowane przez Agatę dania okazały się strzałem w dziesiątkę – smakowały wszystkim dzieciom i były proste do wykonania. Wśród składników potraw nie zabrakło serów Hochland, a także produktów z lokalnej pasieki, które prowadząca przywiozła ze sobą na spotkanie. Dzięki temu dzieciaki miały okazję odkryć różne smaki miodów i wykorzystać je przygotowując przekąski, na jakie zaprosiły potem koleżanki i kolegów.

Uczniowie dowiedzieli się też, jak skomponować posiłek, by zawierał odpowiednie proporcje składników odżywczych zgodnie z piramidą odżywiania. Ale to nie był koniec atrakcji!

Chcąc wspierać dzieci w rozwijaniu pasji do pomagania, Hochland Polska zaprosił uczestników warsztatów do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Dzieciaki mogły się tam wykazać fantazją i twórczością, ozdabiając tradycyjne drewniane deseczki. Staje się już powoli zwyczajem, że prace dzieci trafiają na aukcję charytatywną – przekazując to, co dobre dalej! I tym razem uczniowie z Pisza chętnie pomalowali deseczki, właśnie na ten cel. Warto dodać, że drewniana deska, jako naturalne miejsce dla serwowania serów, to także element, który znajdzie się na nowych opakowaniach serów Hochland, które już wkrótce pojawią się na sklepowych półkach.

Radosław Jurkowski, Marketing Manager z Hochland Polska

foto: mat. prasowe

Reklama