Danone pozbywa się dwóch spółek. Odpowiadały za 3% globalnych przychodów

Danone pozbywa się dwóch spółek. Odpowiadały za 3% globalnych przychodów

Danone ogłosił ważną transakcję, będącą pokłosiem realizowanej strategii, w ramach której firma dokonała przeglądu swojego portfela i rotacji aktywów. Gigant spożywczy właśnie dokonał sprzedaży dwóch biznesów, których działalność skupia się na ekologicznych produktach mlecznych.

Danone porządkuje portfel

Dokładnie mowa o firmach Horizon Organic i Wallaby, które w 2022 roku odpowiadały za 3% globalnych przychodów Danone. Jak jednak zaznacza firma, miały one "rozwadniający wpływ na wzrost sprzedaży porównywalnej i powtarzalną marżę operacyjną". 

Decyzja o sprzedaży działalności zajmującej się organicznymi produktami mlecznymi premium została podjęta w ramach strategii Renew Danone, w ramach której firma zobowiązała się do przeglądu swojego portfela oraz rotacji aktywów firm, które znalazły się poza priorytetowymi obszarami wzrostu. "Dzisiejszy dzień stanowi ważny kamień milowy w realizacji tego zobowiązania" – skomentował Antoine de Saint-Affrique, dyrektor generalny Danone.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Na zakup firm Horizon Organic i Wallaby zdecydowała się firma inwestycyjna, Platinum Equity z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Danone zachowa nieskonsolidowane mniejszościowe udziały.


foto: stockadobe(Towfiqu Barbhuiya)

Reklama