Maspex przejmuje czeską markę Becherovka. Ziołowy likier w portfolio polskiego giganta

Maspex przejmuje czeską markę Becherovka. Ziołowy likier w portfolio polskiego giganta

Grupa Maspex idzie jak burza. Firma z Wadowic właśnie poinformowała o zrealizowaniu 21 przejęcia. Tym razem spożywczy gigant sięgnął po czeską markę będącą numerem 2 w segmencie likierów ziołowych na lokalnym rynku.

Do kogo należy od teraz Becherovka?

Na mocy umowy z Pernod Ricard, Grupa Maspex stała się właścicielem marki Becherovka. Na tym jednak nie koniec. Producent przy okazji tej transakcji stał się także właścicielem zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach.

Posunięcie to ma umocnić pozycję firmy w Czechach i na Słowacji, gdzie firma działa od 1998 roku za pośrednictwem dwóch lokalnych oddziałów. Jak komentuje Krzysztof Pawiński, współwłaściciel i CEO Grupy Maspex, marka Becherovka, poza ugruntowaną pozycją, posiada także spory potencjał.

[Bechcerovka - przyp. red.] doskonale wpisuje się w rynkowe trendy min.  zmiany profilu konsumpcji w kierunku napojów o niższej zawartości alkoholu, eksperymentowania ze smakami oraz premiumizacji – wybierania przez konsumentów produktów wysokiej jakości.

 Krzysztof Pawiński, współwłaściciel i CEO Grupy Maspex

Maspex chce rozwijać się w Czechach i na Słowacji

Grupa Maspex na słowackim i czeskim rynku zajmuje się produkcją i sprzedażą wielu kategorii napojowych, w tym soków, nektarów, napojów owocowych, lemoniad i napojów energetyzujących. Właśnie zakupiony zakład produkcyjny w Karlovych Varach dołączy do już pracującej fabryki w czeskiej miejscowości Veselí nad Lužnicí.

Transakcja przyniesie też korzyści  dla partnerów handlowych, którzy zyskają dostęp do bogatszej oferty, obejmującej renomowane marki alkoholowe, takie jak Becherovka i Żubrówka oraz bezalkoholowe w tym: Relax, Tiger, czy River Tonic. Poszerzenie asortymentu zwiększy ich atrakcyjność na rynku, generując jednocześnie dodatkowe korzyści wynikające z synergii tych produktów.

Wioleta Czaja, dyrektor generalna Business Unit Czechy i Słowacja

Wśród marek Maspexu na czeskim i słowackim rynku znajduje się między innymi Tiger, który zagwarantował firmie miejsce lidera na czeskim rynku napojów energetycznych.

Poza tym producent z Wadowic posiada na tych rynkach także takie brandy jak: Relax, Dr Witt, Marka Original, River, Caprio oraz Kubik. Od 2020 roku spółka została też wyłącznym dystrybutorem herbat mrożonych Nestea, a w 2022 r rozszerzyła portfolio o marki alkoholowe pod brandem Żubrówka.


foto: mat. prasowe

Reklama