Finał 8. Loterii Almette za nami! EkoDOM z kuchnią pod chmurką w Tatrach ma już właścicielkę!

Finał 8. Loterii Almette za nami! EkoDOM z kuchnią pod chmurką w Tatrach ma już właścicielkę!

Kolejny finał Loterii Almette już za nami. Tradycyjnie do wygrania były codzienne nagrody pieniężne oraz nagroda główna – ekoDOM z kuchnią pod chmurką. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Pani Wandy z Piotrkowa Trybunalskiego, która 18 grudnia odebrała klucze z rąk Macieja Tomaszewskiego, prezesa firmy produkującej serki Almette oraz… Harnasia, w którego rolę z wielkim urokiem wcielił się jeden z najpopularniejszych polskich influencerów, Jakob Kosel.

Wygrana ekoDOMu z kuchnią pod chmurką i widokiem na Giewont była marzeniem wielu osób. Zarejestrowano ponad milion kodów, ale zwycięzca mógł być tylko jeden!

Kto wygrał ekoDOM Almette 2023?

W tej edycji laureatką została pani Wanda – emerytka z Piotrkowa Trybunalskiego. Jak sama mówi, konsekwentnie brała udział we wszystkich ośmiu edycjach loterii Almette: "Nawet nie liczyłam na wygraną. No może na tą dzienną, czyli tysiąc złotych. Pieniądze zawsze by się przydały – każda kobieta już wiedziałaby, na co je wydać. A tu się okazało, że dom wygrałam!".

Pani Wanda zarejestrowała 8 paragonów, a szczęście przyniósł jej ulubiony puszysty serek Almette chrzanowy. O wygranej poinformowała swoją rodzinę podczas specjalnego obiadu: "Na początku tę wiadomość trzymałam w tajemnicy. Dopiero jak miałam pewność, że to nie żart, zaprosiłam męża i córki z rodzinami do restauracji. Gdy wszyscy już zjedli, uroczyście ogłosiłam, że mamy nowy dom w górach!".

Ekologiczny, energooszczędny i inteligentny

Całoroczny, ubezpieczony i w pełni urządzony ekoDOM z drewna świerkowego z kuchnią pod chmurką. Zlokalizowany w najwyżej położonej miejscowości w Polsce – bo na wysokości aż 1013 m n.p.m.! –  idealnie wpisuje się w filozofię marki Almette, dla której priorytetami są rodzina, natura i przyjemność. Dlatego oaza  domków Almette z roku na rok się rozrasta, a teraz do grona właścicieli dołączyła Pani Wanda, która w swoim nowym domu zakochała się od pierwszej chwili.

Trudno mówić, co najbardziej mi się podoba, bo wszystko jest trafione w mój gust. Dom w całości jest tak piękny, że to spełnienie moich marzeń. Jest drewniany, pachnący, czyściutki i ten zapierający dech w piersiach widok na góry. Nic tylko zamieszkać i być szczęśliwym. Wszystkim życzę takiego szczęścia, jakie mnie tutaj dziś spotkało!

Pani Wanda, właścicielka ekoDOMU

Tegoroczny projekt idealnie łączy klasyczny górski charakter z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Jest nie tylko stylowo urządzony, ale ekologiczny, energooszczędny i inteligentny. Własna instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd na potrzeby ogrzewania i oświetlenia, a kominek z płaszczem wodnym jest jednym ze źródeł ciepła.

W domu nie zabrakło lodówki, pralki, zmywarki i telewizora, jak również innych  elementów wyposażenia takich jak lampy, ręczniki czy zastawa stołowa. Wisienką na torcie projektu  jest zewnętrzna kuchnia z grillem gazowym pod chmurką. Wykonana z naturalnego drewna i  podmurowana, jest solidna, odporna na górski klimat i  bardzo przestrzenna. Można w niej urządzać niezapomniane przyjęcia z oszałamiającym widokiem na panoramę Tatr, co już planuje Pani Wanda.

Oboje z mężem lubimy gotować. Jak przyjadą dzieci czy znajomi, to na trawce na powietrzu, z pięknym widokiem na góry, będziemy gotowali i jedli.

Pani Wanda, właścicielka ekoDOMU

Zbilżające się Święta Laureatka zamierza spędzić już w swoim nowym domu: "Moim domu – jak to pięknie brzmi. Jest tu przecież nawet ubrana choinka i świąteczna dekoracja! Dom jest tak prześliczny, że nie wyobrażam sobie nie spędzić tutaj Świąt i Nowego Roku!".

Oficjalne wręczenie kluczy do ekoDOMU

Ukoronowaniem spotkania był wspaniały tort w kształcie domku i przygotowana przez ambasadora marki, szefa kuchni, Davida Gaboriaud, zbójecka uczta – co nie dziwi, skoro przekazania kluczy pilnował szef góralskich zbójników, Harnaś! Wszystko oczywiście z serkami puszystymi i wiejskimi Almette w roli głównej.

Na koniec Maciej Tomaszewski, Prezes Hochland Polska, przyznał, że z całym zespołem Almette uwielbiają emocje, jakie towarzyszą każdej edycji ekoDOMU, szczególnie w trakcie finału: "Radość na twarzach laureatów jest bezcenna. Bardzo się cieszę, że razem z Almette mogę być częścią tych wszystkich wzruszeń". Dodał również, że: "Dopóki loteria będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, a w tym roku została zarejestrowana rekordowa liczba kodów – ponad milion!, to oczywiście będziemy ją kontynuowa".

Pani Wanda także zaprosiła do zabawy: "Radzę grać. Uważam, że każdy powinien spróbować, bo może właśnie do tego, co nie wierzył, uśmiechnie się szczęście. I będzie taką szczęśliwą osobą, jaką ja dzisiaj jestem".

Podczas wydarzenia Maciej Tomaszewski, Prezes Hochland Polska, udzielił także wywiadu, w którym przybliżył ideę konkursu oraz zapowiedział przyszłoroczną edycję:

Jakob Kosel: Panie Prezesie, która to już edycja Waszej kultowej loterii, w której do wygrania jest piękny, gotowy ekoDOM?

Maciej Tomaszewski, Prezes Hochland Polska: Tak, to prawda, że loteria z czasem stała się kultowa i zarówno my w Hochland, jak i przede wszystkim nasi konsumenci i klienci – nie wyobrażamy już sobie roku bez loterii i bez tych pięknych emocji związanych najpierw z losowaniem zwycięzcy, a potem z przekazaniem kluczy do eko DOMU. Te emocje towarzyszą nam już od 8 lat, bo właśnie jesteśmy na finale już 8 edycji loterii.

Panie Prezesie, nie odbiorę Panu tej przyjemności – proszę powiedzieć, co jest nagrodą główną w Wielkiej Loterii Almette?

Nagrodą jest własnościowy ekoDOM w Tatrach, w najwyżej położonej miejscowości Ząb, z cudownym widokiem na Giewont. Dom jest w pełni wyposażony, z zagospodarowanym ogródkiem, a w tym roku nawet z zewnętrzną kuchnią pod tzw,. „chmurką”. Czyli nagroda najwyższej klasy - nowoczesny dom, w przepięknym miejscu, a do tego jeszcze ekologiczny!

Ekologiczny, czyli jaki?

Zbudowany z naturalnego surowca - drewna świerkowego i kamienia. A przede wszystkim dom Almette jest enorgooszczędny. Postawiliśmy na odnawialne źródła energii: na dachu jest fotowoltaika, która produkuje własny prąd na potrzeby ogrzewania i oświetlenia. Sieć jest zasilana przez bezemisyjny kocioł elektryczny. Jest też alternatywne źródło ciepła - kominek, który oczywiście spełnia normy ekoprojektu.

Rzeczywiście dom jest pełen eko-rozwiązań. Czy ta proekologia jest częścią większej misji?

Tak. Ekodom wpisuje się w strategię i misję zrównoważonego rozwoju naszej firmy – w tym przede wszystkim troskę o środowisko naturalne. Dlatego Almette nie tylko zaprasza konsumentów do gry w loterii i dostarcza im wielu emocji, ale promuje ekologię i odpowiedzialność.

EkoDOM Almette swoją architekturą wpisuje się z szacunkiem w klimat Tatr, ale zaawansowanymi rozwiązaniami wybiega w przyszłość. Niech zgadnę, że to celowe połączenie?

Taka była nasza intencja! Wpisanie się w piękną i tradycyjną okolicę oraz połączenie troski o naturę z jakością i innowacyjnością. Muszę przy okazji jeszcze wspomnieć, że całym domem i jego instalacjami można zarządzać z poziomu smartfona – intuicyjna aplikacja pozwala sterować m.in. światłem czy temperaturą w domu. 

Ta historia o ekoDOMU Almette jest naprawdę imponująca. Nie ukrywam, że osobiście jestem wielkim fanem Waszej loterii. Sam gram od kilku lat (choć na razie bezskutecznie) Jednak zawsze mnie interesowało, skąd w ogóle pomysł takiej nagrody głównej? Wszyscy w loteriach rozdają pieniądze i samochody.

Marka Almette jest unikalna, dlatego nasza loteria i nagroda główna także muszą być unikalne. Świat marki Almette to rodzina, natura i przyjemność, dlatego stało się dla nas jasne, że kwintesencją tej przyjemności będzie ekoDOM Almette w Tatrach. Dom, który zapewni najprawdziwszą przyjemność obcowania z naturą w tak pięknym i komfortowym miejscu. Cieszymy się z tego, że dajemy naszym konsumentom możliwość prawdziwego doświadczenia świata marki.

Czyli mogę śmiało założyć, że w przyszłym roku Wielka Loteria Almette również się odbędzie?

Dopóki loteria będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem (a w tym roku została zarejestrowana rekordowa liczba kodów – ponad milion!), to oczywiście będziemy ją kontynuować. 

Jakie to uczucie spełniać czyjeś marzenia?

Wspaniałe. Z całym zespołem uwielbiamy te emocje, jakie towarzyszą każdej edycji ekoDomu, szczególnie w trakcie finału. Radość na twarzach laureatów jest bezcenna. Bardzo się cieszę, że razem z Almette mogę być częścią tych wszystkich wzruszeń. 

Co by Pan wszystkim doradził na koniec naszej rozmowy?

Warto marzyć, bo marzenia się spełniają. U nas – dzięki Almette! A na koniec jeszcze raz gratuluję tegorocznej laureatce, Pani Wandzie, i życzę jej najpiękniejszych rodzinnych chwil w ekoDOMU.


foto główne: Od lewej Maciej Tomaszewski – Prezes Hochland Polska, Pani Wanda – laureatka 8. Loterii Almette, Jakub Kosel – influencer (mat. partnera)

Reklama