AB InBev oddaje swój rosyjski biznes za darmo. Nowym nabywcą turecki browar

AB InBev oddaje swój rosyjski biznes za darmo. Nowym nabywcą turecki browar

Po wielu miesiącach starań, AB InBev informuje o zbyciu swoich udziałów w rosyjskiej części biznesu. Na przejęcie 50% należących do alkoholowego giganta zdecydowała się turecka firma Anadolu Efes, która jest właścicielem pozostałych 50% udziałów. Kwota transakcji opiewa na... zero. 

"Po zamknięciu transakcji nie zostanie wypłacona żadna kwota" - informuje AB InBev. Jak podaje Bloomberg, nie wykluczone jest jednak, że AB InBev otrzyma później jakąś zapłatę od tureckiego Anadolu Efes, jeżeli zlokalizowane w Rosji browary będą przynosiły zyski.

Historia AB InBev w Rosji dobiega końca

Decyzja AB InBev nie powinna stanowić szczególnego zaskoczenia biorąc pod uwagę sytuację międzynarodowych gigantów, którzy za wszelką ceną chcą opuścić rynek agresora. Na podobny ruch zdecydował się w tym roku holenderski Heineken, który sprzedał kilka swoich rosyjskich fabryk za symboliczne 1 euro. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Udziały w rosyjskiej działalności AB InBev zdecydował się przejąć turecki browar Anadolu Efes, który jest właścicielem pozostałych 50% tego biznesu z pakietem kontrolnym. Na tym jednak nie kończy się historia. AB InBev czeka jeszcze na zatwierdzenie transakcji przez organy regulacyjne, a ich decyzje ciężko przewidzieć. 


foto: mat. prasowe

Reklama