Żabu jak Pokemon GO? Czy sieć detaliczna powtórzy sukces gry AR?

Żabu jak Pokemon GO? Czy sieć detaliczna powtórzy sukces gry AR?

Po niecałym roku od debiutu, Żabka znacznie rozszerza możliwości w ramach swojej gry mobilnej Żabu. Detalista testuje nowe scenariusze gry, a te znacznie wychodzą poza telefon. Podobnie jak w przypadku kultowej gry Pokemon GO, także w ramach Żabu będziemy mogli zbierać punkty w rozszerzonej rzeczywistości.

Na czym polega fenomen Żabu?

Żabu to gra mobilna Żabki, która zadebiutowała na początku 2023 roku. Jak informuje sieć, w tym czasie ponad dwa miliony użytkowników aplikacji zdecydowało się wziąć w niej udział

Nowa wersja, którą właśnie testuje detalista, czyli Żabu XR, korzysta z technologii AR. Dzięki temu robiąc zakupy w sklepie sieci, użytkownicy mogą dodatkowo zbierać punkty i wchodzić w interakcje. Żabka przygotowała to rozwiązanie we współpracy z firmą Apzumi. Obecnie jest ono testowane w 200 sklepach zlokalizowanych w Poznaniu i Warszawie. 

Jak działa Żabu XR?

Stworzona przez Żabkę gra co do zasady polega na hodowli i opiece nad własnym Żabu. Kolejne poziomy rozwoju Żabu osiąga się robiąc zakupy, także realizowanych dzięki zebranym na koncie żappsom.

Nowe scenariusze wzbogacone o rozszerzoną rzeczywistość umożliwią użytkownikom dodatkowe zbieranie żappsów. Zadaniem osób grających w Żabu XR będzie bowiem zdobycie jak największej liczby punktów i osiąganie kolejnych poziomów w celu zdobycia tytułu mistrza Żabu XR. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Mechanizm działania Żabu XR opierajacy się na AR może przywodzić skojarzenia z kultową już grą mobilną Pokemon Go. O ile ta gra opierała się na zbieraniu Pokemonów, Żabka motywuje swoich klientów do zbierania żappsów. Te mają być zlokalizowane w sklepach sieci.

Jak zagrać w Żabu XR?

Żabu XR, a więc wersja testowa z rozszerzoną rzeczywistością, jest już dostępna w aplikacji żappka, po wejściu w grę Żabu. Co ważne, na ten moment testować to rozwiązanie mogą wyłacznie posiadacze systemu Android. Właściciele telefonów Apple muszą jeszcze poczekać. 

Poza tym Żabu XR możemy póki co testować wyłącznie w wybranych placówkach. Pilotaż został wdrożony w sumie w 200 sklepach w Warszawie oraz Poznaniu. 


foto: aplikacja Żappka (mat. redakcji)

Reklama