Wino na prezent. Czym kierować się przy wyborze?

Wino to bez dwóch zdań doskonały wybór na świąteczny prezent – przekonuje Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska. Kluczowe pozostaje jednak pytanie o to, jakie wino na prezent sprawdzi się najlepiej. Ekspert ma kilka wskazówek. 

Dobre wino na prezent

Wino jest trunkiem, który od wielu lat niezmiennie pozostaje synonimem elegancji i dobrego smaku – zaznacza Tomasz Potrzebowski. Szukając idealnej propozycji na prezent warto zwrócić uwagę na to, kogo obdarowujemy. 

Szukając wina dla znawców, warto skierować uwagę w stronę wielkich i prestiżowych regionów winiarskich, które słyną z produkcji najlepszych win na świecie. Burgundia i Piemont to synonim najwyższej jakości, a wina pochodzące z tych regionów są nie bez powodu uważane za wyjątkowe.

Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska

Jak dodaje ekspert, dobrym kierunkiem może okazać się również szampan na prezent. "Bezsprzecznie każdy obdarowany takim prezentem doceni jakość i prestiż" – podkreśla.

Generalnie wina musujące są świetnym wyborem na świąteczny prezent. Dobre włoskie  prosecco od cenionego producenta czy wielowymiarowa i elegancka hiszpańska cava ucieszą z pewnością niejedno podniebienie. Wiele opcji prezentowych znajduje się również w kategorii win czerwonych. Trunki z tak popularnych regionów jak Bordeaux, Rioja czy Toskania zawsze powodują szybsze bicie serca. Swoje skarby skrywa również Ameryka. Z tej północnej polecam kalifornijskie wina ze szczepu cabernet sauvignon lub zinfandel, zaś z tej południowej – argentyńską interpretację wina z odmiany malbec. Klasycznie, elegancko i co równie ważne – bardzo smacznie.

Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska

Wino na prezent świąteczny, czyli gotowe zestawy winiarskie

Dobrym pomysłem dla wszystkich "Mikołajów" są gotowe zestawy prezentowe. W okresie świąteczno-noworocznym można je znaleźć na wszystkich półkach sklepowych. W swoim ofercie ma je także firma Henkell Freixenet Polska.

Na naszych świątecznych ekspozycjach w największych sklepach sieciowych konsumenci znajdą zarówno limitowane edycje zestawów prezentowych, jak i ozdobione świąteczną kokardą butelki ulubionego prosecco Polaków - Mionetto. Co więcej, ekspozycje wyposażyliśmy w specjalne torebki prezentowe, które są dodatkiem do zakupów i finalnie - gotowym pomysłem na świąteczny prezent. Jest też coś dla wszystkich miłośników luksusu - limitowana edycja Mionetto z kolekcji „Luxury” zamknięte w eleganckim opakowaniu. To nowość na polskim rynku 

Anna Pawłowska-Kruzińska, szef działu rozwoju biznesu i komunikacji w firmie Henkell Freixenet Polska

Choć wina musujące, z prosecco na czele, to już w zasadzie produkt całoroczny, czas świąteczno-noworoczny jest dla nich szczególnym momentem. Wystrzał korka od wina musującego to nieodłączny element celebracji i spotkań z najbliższymi. "W czasie świąteczno-noworocznym pokażemy, że marka Mionetto jest wręcz stworzona do świętowania" – podsumowuje Tomasz Potrzebowski.


foto: stockadobe(COLOR PHOTO)

Reklama