Zerowy VAT na żywność przedłużony do końca marca 2024

Zerowy VAT na żywność przedłużony do końca marca 2024

W sobotę 9 grudnia w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie przedłużające zerową stawkę VAT na wybrane towary. Obniżony podatek ma dotyczyć podstawowych produktów spożywczych. 

Zerowy podatek VAT na żywność obowiązuje w Polsce od lutego 2022 roku, kiedy to został wprowadzony przez rząd w ramach "Tarczy Antyinflacyjnej 2.0". Od tego momentu 0% VAT był przedłużany już kilkukrotnie. Właśnie o kolejnym takim ruchu poinformował premier Mateusz Morawiecki. 

Zerowy VAT na żywność do końca marca 2024

"Minister Finansów podpisał właśnie na moje polecenie rozporządzenie VAT 0% na żywność. To oszczędność na zakupach dla milionów polskich rodzin. Tak wygląda skuteczna i ambitna polityka" – napisał w sobotę na X Morawiecki. 

Zerowa stawka VAT obejmuje podstawowe produkty spożywcze. Tutaj sprawdzisz pełną listę produktów objętych zerowym VAT-em

Opublikowane w sobotę rozporządzenie ministra finansów wydłuża obowiązywanie 0% VAT-u na żywność do 31 marca 2024 roku. Dotychczasowe przepisy wprowadzały zerowy VAT do końca 2023 roku. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Wpis premiera z informacją o przedłużeniu 0% stawki wywołał lawinę komentarzy. "Jest pan totalnie niewiarygodny. Takie rozporządzenie nabiło full kasy korporacjom - na szczęścia polityka dziecinady za #DwaDni się skończy" – skomentował poseł z ramienia Agrounii, Michał Kołodziejczak. 


foto: mat. redakcji (JK)

Reklama