Już co trzeci sklep Biedronki ma ladę mięsną. Jaki plan realizuje sieć?

Już co trzeci sklep Biedronki ma ladę mięsną. Jaki plan realizuje sieć?

Zaledwie dwa tygodnie temu Biedronka świętowała otwarcie jubileuszowej placówki o numerze 3500, a już detalista informuje o kolejnym rekordzie. Właśnie lada mięsna pojawiła się w tysięcznym sklepie Biedronki. Jak pisze sama sieć, obecność tej strefy w kolejnych placówkach "wyróżnia sklepy Biedronki na tle bezpośredniej konkurencji". 

Mięso i wędliny na wagę w Biedronce

Lady mięsne są stałym elementem sklepów wielkopowierzchniowych. W przypadku dyskontów jednak nie występują równie często. Zmienić postanowiła to Biedronka. Jak informuje sieć, lady mięsne są już dostępne w 1000 (spośród 3500) sklepów. Jubileuszowa lada została zainstalowana w Łopusznie. 

Najwięcej sklepów Biedronka z możliwością zakupu wędlin i mięs na wagę znajduje się na ten moment w Warszawie (26), Lublinie (18) oraz Łodzi (16). Łącznie klienci znajdą w nich około 160 rodzajów mięsa, wędlin, serów oraz ryb, a dodatkowo kupią w akcjach czasowych – w zależności od regionu – imponująca liczbę kilkudziesięciu rodzajów regionalnych wędlin, z których słyną poszczególne części Polski.

Będzie więcej lad mięsnych w Biedronce

Nie jest to jednak ostatnie słowo Biedronki w tym obszarze. W 2024 roku w planach jest otwarcie kolejnych lad mięsnych w różnych miejscowościach na terenie całej Polski. Jeśli detalista zachowa dotychczasowe tempo, na koniec 2024 roku możemy spodziewać się przekroczenia liczby 1250 sklepów wyposażonych w lady mięsne.

Jak informuje Biedronka otwierając kolejne tego typu strefy sieć dba także o demokratyzację dostępu do żywności. Stąd, choć najwięcej placówek z ladami mięsnymi znajduje się w dużych miastach, to dostęp do nich mają także mieszkańcy takich miejscowości jak Szczecinek, Żory, Będzin, Bytów, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny czy Maszewo.


foto: mat. prasowe

Reklama