PepsiCo uruchamia nową linię. Produkuje 50% więcej napojów i zużywa 20% mniej CO2

PepsiCo uruchamia nową linię. Produkuje 50% więcej napojów i zużywa 20% mniej CO2

Najnowsza inwestycja w zakładzie w Żninie wpisuje się w strategiczną transformację PepsiCo, która zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju. Nowa linia produkcyjna Pepsi właśnie została uruchomiona. W porównaniu ze swoją poprzedniczką produkuje znacznie więcej i to mniejszym kosztem dla środowiska.

Nowa linia produkcyjna może napełnić w czasie jednej godziny aż 50 tys. butelek o pojemności 0,5 l. W porównaniu z poprzedniczką wytwarza o 50% więcej napojów w jednostce czasu. Zużywa także o 20% mniej dwutlenku węgla oraz zmniejsza zużycie wody o 60% w przeliczeniu na litr wyprodukowanego napoju. A to wszystko bez zwiększenia zużycia energii elektrycznej. 

Uruchomienie nowej linii produkcyjnej stanowi kluczowe wydarzenie dla zakładu w Żninie. Nowa linia nie tylko umożliwi nam bardziej efektywną produkcję, ale także pozwoli zminimalizować nasz wpływ na środowisko naturalne.

Piotr Balcerzak, kierownik ds . produkcji i utrzymania ruchu PepsiCo w zakładzie w Żninie

W montaż i uruchomienie nowej linii zaangażowany był międzynarodowy zespół składający się aż ze 110 osób z PepsiCo – z Polski, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii, a także z 17 firm zewnętrznych. 

Prezeska zarządu PepsiCo Polska, Dagmara Piasecka Ramos, nazwała najnowszą modernizację linii strategicznym posunięciem, które potwierdza pozycję zakładu jako jednego z najbardziej efektywnych zakładów napojowych w skali całej Europy.

Zakład PepsiCo w Żninie, poza napojami Pepsi, rozlewa także napoje pod markami Mirinda, 7UP i Mountain Dew. Produkowane w fabryce napoje trafiają nie tylko do Polski, ale także na inne europejskie rynki.


foto: Otwarcie nowej linii produkcyjnej w zakładzie w Żninie (PepsiCo)

Reklama