Cogeca ma nowego przewodniczącego. Kto stanie na czele organizacji rolników?

Cogeca ma nowego przewodniczącego. Kto stanie na czele organizacji rolników?

Cogeca ogłosiła wyniki wyborów, które odbyły się pod koniec listopada br. Podczas głosowowania wyłoniono nowego przewodniczącego, który stanie na czele europejskiej organizacji reprezentującej ponad 22 tys. spóldzielni rolniczych. 

Przez ostatnie cztery lata funkcję przewodniczącego Cogace pełnił Ramon Armengola. Jego stanowisko przejmie Lennart Nilsson, szwedzki rolnik i członek zarządu w organizacji LRF. 

Nowy przewodniczący organizacji Cogeca

Lennart Nilsson od kilku lat aktywnie uczestnicy w spółdzielni Lantamennen na szczeblu krajowym. Dodatkowo działa w ramach grup roboczych Copa i Cegeca. Jak sam przyznał obejmując stanowisko przewodniczącego, doskonale zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką będzie musiał wziąć na siebie w najbliższych miesiącach.

W ostatnich latach musieliśmy stawić czoła licznym przeszkodom, począwszy od konsekwencji kryzysu związanego z Covid-19 , do wojny na Ukrainie, do galopującej inflacji. Chciałbym podziękować Ramonowi Armengolowi za sposób, w jaki przeprowadził naszą organizację przez te trudne czasy. Zamierzam kontynuować jego pracę, szczególnie angażując młodych rolników w ruch spółdzielczy w całej UE.

Lennart Nilsson

Nilsson obejmie funkcję przewodniczącego na okres 2024-2026. Wspierać będzie go sześciu wiceprzewodniczących, wśród których znajduje się między innymi Agnieszka Maliszewska z polskiej organizacji Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych. 


foto: mat. prasowe (Cogeca)

Reklama