FoodWell certyfikuje kolejne zakłady. Owerko: "Dla nas jakość to świętość"

FoodWell certyfikuje kolejne zakłady. Owerko: "Dla nas jakość to świętość"

FoodWell w trzech zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w różnych regionach Polski wytwarza produktów pod markami Bakalland, Delecta oraz Purella. Producent właśnie poinformował o ważnym jakościowym wyróżnieniu.

Fabryka Delecta zlokalizowana we Włocławku właśnie uzyskała najbardziej wymagającą certyfikację jakościową na świecie – BRC GS, dołączając tym samym do głównego zakładu w Janowie Podlaskim, który w tym standardzie pracuje już od 13 lat. Trzeci zakład FoodWell zlokalizowany w Białymstoku może natomiast pochwalić się certyfikacją IFS Food z wynikiem 98,03%.

Certyfikaty zakładów FoodWell (foto: mat. prasowe)

Jak komentuje Marian Owerko, prezes zarządu FoodWell, bycie w 100% polską firmą, której historia produkcji sięga 200 lat zobowiązuje do wyznaczania najwyższych standardów. 

Najwyższe noty w wymagających systemach certyfikacji BRC i IFS potwierdzają, że działamy na światowym poziomie. Dla nas jakość to świętość. We wszystkim, co robimy, na każdym etapie produkcji i dystrybucji. Od kontroli surowców, przez opakowania, na poważnym podejściu do terminów ważności kończąc.

Marian Owerko, prezes zarządu w FoodWell

To jednak nie koniec. Firma już teraz zapowiada intensywne prace zaplanowane na 2024 rok. Ich celem ma być certyfikacja w systemie Fairtrade, który wspiera równość i sprawiedliwość w międzynarodowym handlu. 

Poza swoimi markami Delecta, Bakalland i Purella, FoodWell wytwarza również produkty pod markami własnymi sieci handlowych. To dodatkowo zobowiązuje producenta do regularnych, restrykcyjnych audytów i kontroli, które prowadzają detaliści. Jak podaje firma, każdego roku wykonywanych jest tysiąc badań produktów. Dodatkowo producent każdego miesiąca przepowadza 10 tys. wewnętrznych kontroli jakościowych.


foto: mat. prasowe (FoodWell)

Reklama