Wawel rozszerza ofertę wegańskich słodyczy. Debiutuje roślinna czekolada

Wawel rozszerza ofertę wegańskich słodyczy. Debiutuje roślinna czekolada

Wawel wprowadził do oferty wegańską czekoladę odpowiadając tym samym na dynamiczny wzrost popularności tego typu produktów wśród konsumentów. Skład czekolady VEGE NOW od Wawelu opiera się wyłącznie na składnikach roślinnych. Nie jest to pierwsza wegańska słodycz w ofercie Wawelu, choć jest pierwsza w kategorii czekolady w tabliczkach.

Wegańska czekolada od Wawelu

VEGE NOW, bo pod taką nazwą znajdziemy na półce sklepowej wegańską czekoladę Wawel to rezultat wyzwania, którego podjął się producent. Jak informuje Wawel, polegało ono na przygotowaniu "tabliczki opartej jedynie na składnikach roślinnych, o delikatnej, rozpływającej się w ustach teksturze". 

Wegańska czekolada to jednocześnie pierwsza roślinna tabliczka w ofercie Wawelu i kolejny roślinny produkt w całym asortymencie producenta. Nie jest to jednak z pewnością ostatnią wege nowość. Jak zapowiada Wawel, firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w kwestii słodkości przyjaznym weganom, a już wkrótce na rynek trafią kolejne nowości dla wegan.

Czekolada bez mleka

Czekolada wegańska, która właśnie zadebiutowała na półskach sklepowych, jest pozbawiona mleka. Zamiast tego wykorzystano pastę z orzecha laskowego, który dodatkowo nadaje jej delikatną i przyjemnie rozpuszczającą się konsystencję.

Tabliczka otrzymała międzynarodowy certyfikat V-Label. Jest to znak, który przyznaje się wyłącznie towarom i usługom wegańskim i wegetariańskim, pozwala w łatwy sposób zidentyfikować konsumentom wybór produktów roślinnych.

Sugerowana cena wegańskiej czekolady VEGE NOW od Wawelu wynosi 8,99 zł.

Słodycze dla wegan w portfolio Wawelu

VEGE NOW jest pierwszą wegańską tabliczką czekolady w ofercie Wawelu. Nie jest to jednak pierwszy roślinny produkt w portfolio producenta. Na rynku dostępne są także wegańskie żelki TRAVELKI oraz owocowe galaretki Fresh & Fruity i Fresh & Fruity kwaśne.

Poza tym, w 2023 roku Wawel wprowadził także linię produktów słodko - słonym smaku peanut butter dla wegan. Słodycze te to między innymi roślinne MINIczekolady Peanut Butter czy czekoladki nadziewane Peanut Butter. 


foto: mat. prasowe

Reklama