Żubrówka stworzyła własne piwo. Nie będzie ogólnodostępne

Żubrówka stworzyła własne piwo. Nie będzie ogólnodostępne

Piwo o smaku Żubrówki Bison Grass to rezultat najnowszej kolaboracji pomiędzy znaną marką wódki z brytyjskim browarem BEER52. Nakład piwa BEER52 X Żubrówka Bison Grass jest ściśle limitowany. Sprawdzamy, jak można kupić piwo o smaku Żubrówki.

Piwo o smaku Żubrówki

Piwo będące rezultatem współpracy Żubrówki z browarem BEER52 to pszeniczna propozycja, w której znajduje się ekstrakt z trawy żubrowej wykorzystywanej w Żubrówce Bison Grass. Jak zatem smakuje piwo Żubrówki? To połączenie walorów aromatycznych i unikalnego profilu smakowego oryginalnej Żubrówki z nutami migdałów, wanilii, kokosa i lawendy. 

Piwo pszeniczne BEER52 x Żubrówka Bison Grass łączy w sobie uwielbiany, charakterystyczny smak, jakiego można oczekiwać od Żubrówki, z pomysłowym stylem warzenia piwa Beer52.

Chris Jones, dyrektor zarządzający w firmie Paragon Brands, która zajmuje się dystrybucją Żubrówki w Wielkiej Brytanii

Limitowane piwo powstało w kolaboracji marki Żubrówka Bison Grass z BEER52, kraftowym browarem z Wielkiej Brytanii, który jest jednocześnie wydawcą magazynu „Ferment”. Skupia się on na opisywaniu ciekawych metod uzyskiwania piwa oraz kulturze zbudowanej wokół tego trunku.

Jak kupić piwo o smaku Żubrówki?

Podobnie jak sam smak oraz koncept piwa o smaku Żubrówki wyjątkowy jest również sposób, w jaki można będzie go skosztować. Porducent wódki decydując się na współpracę z wydawcą magazynu "Ferment" postawił na szczególnie limitowany charakter nowości. Działalność BEER52 opiera się bowiem na subskrypcji piwa.

Subskrybenci magazynu „Ferment”, których jest ponad 100 000, przy okazji każdego wydania, poza magazynem do domów dostają również wyjątkowe trunki. Dziennie BEER52 dostarcza ponad 32 000 piw na terenie całej Wielkiej Brytanii, co miesięcznie daje liczbę ponad 1 mln. BEER52 posiada największą w Wielkiej Brytanii liczbę subskrypcji piwa rzemieślniczego.

Aby spróbować piwa Żubrówki i BEER52 trzeba zatem zdecydować się na subskrypcję magazynu. Można je będzie znaleźć w grudniowym wydaniu pudełka subskrypcyjnego BEER52, które będzie dostępne od 18 listopada 2023 r. w Wielkiej Brytanii. 

Piwo to zaprezentowane zostanie wraz z szeroką gamą produktów polskich browarów rzemieślniczych, nawiązujących do bogatej polskiej tradycji produkcji wysokiej jakości alkoholu.


foto: mat. prasowe

Reklama