Pożar w fabryce wafli pod Poznaniem. Trwa akcja służb

Pożar w fabryce wafli pod Poznaniem. Trwa akcja służb

Hala produkcyjna w Skórzewie pod Poznaniem znalazła się w ogniu. Na miejscu z pożarem walczy 18 zastępów straży pożarnej. Ogień nie został jeszcze opanowany.

Pożar w Skórzewie

Zgłoszenie dotyczące pożaru w zakładzie produkującym wafle wpłynęło w poniedziałek 20 listopada o godzinie 5:30. Jak informuje dyżurny oficer wielkopolskiej jednostki, "doszło do zapalenia maszyny w firmie produkującej wafle".

Według nieoficjalnych informacji, chodzić może o fabrykę wafli firmy Good Food Products, która znajduje się w Skórzewie przy ulicy Skórzewskiej. 

Good Food zajmuje się produkcją wafli ryżowych oraz kukurydzianych, które występują pod marką Good Food. Poza tym producent wytwarza także wafle pod markami własnymi sieci handlowych. Nieznane są na ten moment skutki pożaru zakładu dla producenta. 

Utrudnienia w Skórzewie pod Poznaniem

Na miejscu ma obecnie pracować 18 zastępów straży pożarnej. Jeszcze przed przyjazdem jednostki, z zakładu miało zostać ewakuowanych 20 osób. Pożar w zakładzie w Skórzewie nie został jeszcze opanowany - informuje dyżurny oficer. Hala w dalszym ciągu objęta jest pożarem. 

Kierownik akcji gaśniczej cytowany przez Codzienny Poznań przyznał, że działania służb są utrudnione ze względu na specyfikę hali, w której znajdują się materiały łatwopalne. Jak podaje dziennik, do mieszkańców Skórzewa i okolic zostały wydane ostrzeżenia. 

W związku z pożarem kierowcy mogą spotkać się dzisiaj z utrudnionym wjazdem do Poznania. Przy znajdującym się niedaleko zakładu rondzie Malwowa obowiązuje obecnie ograniczony ruch. 


foto: zdjęcie podglądowe (stockadobe/Marcin)