Solgar dołącza do portfolio Nestlé Health Science

Nestlé Health Science od lat działa na rzecz poprawy zdrowia poprzez żywienie. Firma zapewnia dostęp do oferty żywienia medycznego, wspierającego pacjentów zmagających się z ryzykiem niedożywienia lub niedożywieniem w trakcie choroby czy rekonwalescencji. W jej portfolio znajdują się także innowacyjne produkty suplementujące, do których właśnie dołączyła marka Solgar, dostarczająca m.in. wysokiej jakości witaminy oraz produkty na bazie składników mineralnych i roślin.

Nestlé Health Science (NHSc) oferuje produkty specjalnego przeznaczenia medycznego umożliwiające żywienie osób mających zwiększone zapotrzebowanie na składniki żywieniowe z powodu choroby i wspiera ich w powrocie do zdrowia. Dotyczy to zarówno pacjentów w sile wieku, jak i seniorów, zmagających się np. z chorobami onkologicznymi czy neurologicznymi. Poprzez odżywianie doustne i produkty z tej kategorii (Infasource, Resource czy Impact Oral), a także odżywianie dojelitowe (produkty: Isosource, Peptamen, Novasource, Impact Enteral), niedobory żywieniowe zostają uzupełnione o potrzebne składniki.

Kolejną, dynamicznie rozwijającą się specjalizacją NHSc są suplementy diety, do których należy marka Vital Proteins, oferująca kolagen o najwyższej dziennej porcji. Do tej grupy Nestlé Health Science dołączyła właśnie marka Solgar, posiadająca w swoim portfolio wysokiej jakości suplementy diety. Marka powstała w 1947 roku, a dziś jest obecna w ponad 50 krajach świata. W ofercie Solgar znajdują się między innymi witaminy, składniki mineralne i suplementy ze składnikami roślinnymi – wszystkie tworzone w oparciu o badania naukowe, unikalne składniki i ściśle kontrolowane procesy produkcyjne.

Pozycja marki Solgar jest wynikiem ponad 70 lat zaangażowania w jakość, zdrowie i dobre samopoczucie. Solgar, jako nowa marka w portfolio Nestlé Health Science, doskonale wpisuje się w misję naszej firmy. Są to suplementy diety produkowane w małych partiach i wykorzystujące tylko najlepsze surowce, co jest jednym z założeń długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju Nestlé.

Monika Posadas, Dyrektorka Nestlé Health Science w Polsce

Celem utworzonego w 2011 roku Nestlé Health Science jest rozwijanie obszaru żywienia medycznego oraz współpraca z dostawcami usług medycznych na rzecz wsparcia osób potrzebujących specjalistycznego żywienia w okresie choroby i rekonwalescencji. Do tej grupy należą zarówno najmłodsi, dorośli, jak i seniorzy, cierpiący np. z powodu nieprawidłowego wchłaniania wybranych składników odżywczych lub braku możliwości dostarczania odpowiedniej ilości składników odżywczych w ramach codziennej diety.

Inwestycje w innowacyjne rozwiązania i stosowanie najnowszych rozwiązań naukowych pozwalają firmie NHSc rozwijać rynek produktów przeznaczonych do wsparcia żywieniowego, o potwierdzonej skuteczności klinicznej. Przyczyniają się one do powrotu do zdrowia pacjentów oraz wpływają na jakość życia chorych i ich opiekunów. Dzięki globalnemu zasięgowi i sieci ekspertów Nestlé Health Science dostosowuje swoją ofertę do potrzeb i preferencji konsumentów na całym świecie.


foto: mat. partnera

Reklama