To już oficjalne! Przemysław Gostkiewicz objął funkcję prezesa w Sokołowie

To już oficjalne! Przemysław Gostkiewicz objął funkcję prezesa w Sokołowie

Wraz z początkiem listopada stanowisko Prezesa Zarządu Sokołów S.A. objął Przemysław Gostkiewicz. Przejął on stery w firmie po Bogusławie Miszczuku, który – po 22 latach pełnienia tej funkcji – odszedł na emeryturę. Jako nowy Prezes, Przemysław Gostkiewicz już od początku stawia na konsekwentny rozwój Grupy Sokołów, budowany na solidnym fundamencie, tworzonym przez profesjonalną załogę, nowoczesne technologie, renomowane marki i wysokiej jakości produkty.

Przemysław Gostkiewicz na czele Sokołowa

Przemysław Gostkiewicz posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu wieloma dużymi firmami w tym należącymi do międzynarodowych koncernów, jak i w zarządzaniu ludźmi. Na początku swojej kariery pracował dla firmy P&G. Następnie piastował stanowiska wysokiego szczebla w globalnych korporacjach.

W firmie Danone zarządzał sprzedażą w wielu europejskich krajach oraz największymi markami na kluczowych rynkach. Pełnił też funkcję Dyrektora Generalnego na kraje bałtyckie i nordyckie, a następnie – w firmie SC Johnson – funkcję Dyrektora Generalnego na Polskę. Kolejnym etapem jego zawodowej kariery było stanowisko Prezesa BZK Bakoma, czyli głównej spółki jednego z największych polskich koncernów rolno-spożywczych.

W trakcie swojej kariery zawodowej skutecznie rozwijał wiele marek i produktów skierowanych do konsumentów. Posiada 25-letnie doświadczenie w branży mleczarskiej, która – jak podkreśla nowy Prezes Zarządu Sokołów S.A. – w swoim profilu działania jest zbliżona do branży mięsnej.

W obydwu tych branżach [mleczarskiej i mięsnej – przyp. red.] niezwykle istotnym elementem jest współpraca z rolnikami, a także budowanie relacji z różnymi grupami – w tym m.in. hodowcami, pracownikami, klientami i oczywiście konsumentami. W każdej z nich kluczowy jest też łańcuch „od pola do stołu.

Przemysław Gostkiewicz, nowy prezes zarządu Sokołów S.A.

Na czym skupi się nowy prezes Sokołowa?

Nowy Prezes jasno określa główny cel swego działania. Jak deklaruje w pierwszej kolejności chce wspólnie z pracownikami budować na solidnym fundamencie przyszłość Grupy Sokołów, realizując jej długofalową strategię.

W realizacji tego strategicznego celu bazować będziemy na profesjonalizmie naszej załogi, doskonale wyposażonych zakładach, innowacyjnych technologiach i silnych markach, cieszących się uznaniem i zaufaniem konsumentów. To naprawdę mocne podstawy do dalszego rozwoju firmy, za stworzenie których szczególne wyrazy uznania należą się poprzedniemu Prezesowi, Bogusławowi Miszczukowi.

Przemysław Gostkiewicz, nowy prezes zarządu Sokołów S.A.

Przemysław Gostkiewicz wśród głównych wartości, jakimi kieruje się w życiu zawodowym, wymienia zaufanie oraz zaangażowanie, rozumiane jako chęć własnego rozwoju i dążenie do osiągania coraz lepszych efektów. Realizacja założonych celów wynika natomiast z połączenia tych dwóch czynników.

Wierzę w kapitał ludzki, dlatego słucham, rozmawiam i dyskutuję w celu wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań.  Doceniam patrzenie w przyszłość – zdefiniowanie celu oraz sposobu jego realizacji, poprzez określenie planu i kroków milowych. Jestem też entuzjastą efektywności – wiem, jak ważna jest skuteczność w działaniu, zdefiniowanie priorytetów i wskaźników, ich mierzenie oraz stałe monitorowanie, czy firma zmierza w dobrym kierunku.

Przemysław Gostkiewicz, nowy prezes zarządu Sokołów S.A.

Przemysław Gostkiewicz zapewnia też o swojej gotowości do podjęcia nowych wyzwań oraz deklaruje wykorzystanie pełnego potencjału rozwoju Grupy Sokołów.


foto: Przemysław Gostkiewicz, nowy prezes zarządu Sokołów S.A. (mat. prasowe)

Reklama