Mionetto rozszerza linię win musujących o kolejną kategorię jakościową

Mionetto rozszerza linię win musujących o kolejną kategorię jakościową

Mionetto to najważniejsza marka w ofercie firmy Henkell Freixenet Polska. Już teraz na sklepowych półkach – oprócz klasycznego Mionetto Prosecco – można znaleźć także wersję rosé,  biologico czy 0%. Mionetto Asti to nowość w linii.

Mionetto Asti – nowość w ofercie marki

Mionetto rozszerza linię win musujących o kolejną kategorię jakościową - asti. To słodkie wino musujące – obok prosecco – jest jedną z ważniejszych wizytówek winiarskich Włoch.

Umacniający się od kilku lat trend prosecco nie zmienia faktu, że wśród polskich konsumentów funkcjonuje liczna grupa amatorów słodkich win musujących. Warto przy tym zauważyć, że asti, obok prosecco,  jest jedną z ważniejszych wizytówek winiarskich Włoch. Mionetto Asti, będąc odpowiedzią na potrzeby rynku, jest zatem naturalnym uzupełnieniem naszej oferty pod marką Mionetto. Mionetto - lider kategorii prosecco i gwarancja wysokiej jakości, ma ku temu najlepsze kompetencje.

Hanna Hausman, Kierownik Marketingu w firmie Henkell Freixenet Polska
foto: mat. prasowe

Wino Asti – co to jest?

Mionetto Asti pochodzi z chronionego apelacją DOCG regionu we włoskim Piemoncie, a wzgórza Asti, na których dojrzewają stosowane do jego wytwarzania winogrona odmiany moscato bianco, wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

To wino bardzo mocno aromatyczne, Charakteryzuje się złożonym aromatem, w którym pojawiają się nuty przywodzące na myśl dojrzałe owoce tropikalne, kwiat pomarańczy, jaśmin, miód, a także słodkie przyprawy. W smaku pojawia się akcent świeżych winogron, co jest niezwykle charakterystyczne dla win wytwarzanych z odmiany moscato. Słodycz w winie jest bardzo wyraźna, zaś zawartość alkoholu zdecydowanie niska – 7%.

Tomasz Potrzebowski, Ekspert Rynku Wina w firmie Henkell Freixenet Polska

Jak serwować wino Asti?

Asti wytwarza się za pomocą metody Charmata. Została ona opatentowana w 1895 roku przez dyrektora instytutu badawczego z Asti – Federico Martinottiego. W przypadku Mionetto Asti mamy do czynienia z pojedynczą fermentacją. W procesie technologicznym, moszcz z winogron poddawany jest fermentacji w szczelnie zamkniętej stalowej kadzi. Naturalna słodycz wina pozostaje zachowana, a zawartość alkoholu jest niższa i wynosi 7%, co jest  charakterystyczne dla wina typu asti. Dzięki temu asti zachowuje swój wyjątkowy, owocowo – kwiatowy charakter.

Asti może być deserem samym w sobie. Idealnie odnajdzie się też jako kompan dla świeżych owoców oraz ciast takich jak keks czy ciasto drożdżowe. Asti dobrze komponuje się również z kuchnią azjatycką. Dzięki niskiej zawartości alkoholu oraz owocowej słodyczy, doskonale radzi sobie z pikantnymi daniami kuchni tajskiej, chińskiej i wietnamskiej. Asti po prostu uwielbia towarzystwo aromatycznych przypraw, takich jak imbir, cynamon, kardamon i papryczka chili.

Tomasz Potrzebowski, Ekspert Rynku Wina w firmie Henkell Freixenet Polska

Należy pamiętać, aby przed podaniem wino dobrze schłodzić. Idealna temperatura serowania to 6-7 stopni Celsjusza.


foto: stockadobe(august.columbo)

Reklama